reklamı kapat

POPÜLER

Ferrari

Ferrari CEO’sundan beklentileri yanıltan elektrikli otomobil açıklaması

Gerçek anlamda bir hibrit modeline kısa süre önce merhaba diyen Ferrari, tam elektrikli bir otomobili kısa vadede pek mümkün görmüyor.

Binek modellerin yanı sıra artık pickup ve kamyon gibi bambaşka dünyalar için de sıkça konuştuğumuz elektriklenme trendinin süper sporlara da yansıması için önümüzde çok fazla bir süre kalmadı. Özellikle NIO ve Rimac gibi iki farklı markanın gerçekleştirdiği inanılmaz hamlelerin ardından adeta kaçınılmaz hal alan değişim için McLaren gibi bazı markaların hala olumsuz yönde net tavır aldığını biliyoruz. Ferrari ise bu madalyona nispeten daha ılımlı yaklaşan markalardan birisi olarak zihinlerimizdeki yerini koruyor. LaFerrari’nin ardından piyasaya sunduğu SF90 Stradale ile gerçek anlamda bir hibrit deneyimine merhaba diyen İtalyan üretici, 2022‘ye gelindiğinde ürün gamındaki yüzde 60’lık satış payının hibrit üzerine olmasını bekliyor. Lakin tam elektrikli bir “Şahlanan At” görme sürecimizse beklenilenden daha uzun sürecek gibi görünüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ferrari, elektrik gücü için hala yeterli teknoloji peşinde

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan marka CEO’su Louis Camilleri, beklentilerin en az üç yıl daha ileriye atılması gerektiğini özellikle belirtiyor. Geçtiğimiz süreçte 2023‘nin sonlarına doğru somut adımlarla piyasaya çıkacaklarına dair beklentilerin olduğunu dile getiren Camilleri; “Tam elektrikli bir otomobil için batarya teknolojilerinin olması gereken seviye olmadığını görüyoruz. Hala şarj süresi başta olmak üzere birçok kilit nokta için karşılanması gereken standartlar var. Biz bunun için 2025 ve sonrasını hedef alıyoruz. Kısa vadede mümkün değil.” ifadelerine yer verdi. Bu konudaki ilk modelin bir GT olma ihtimaline de vurgu yapan CEO’nun rakip adımlarına göre nasıl bir yeni planlama yapacağı da merak konusu.

İlginizi çekebilir

Ferrari Roma