reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones hayranlarının kafasını karıştıran detay

Game of Thrones final yapıp ekranlara veda edeli uzun zaman olmasına rağmen, dizinin hayranları yeni sorularla gündeme gelmeyi sürdürüyor. Ortaya çıkan yeni soru işareti dizinin en gizemli karakterlerinden biri olan Melisandre ile ilgili.

Game of Thrones’un geneline baktığımızda Melisandre‘nin çok etkili bir karakter olduğunu görüyoruz. Stannis’e verdiği destekle ve onu yönlendirmesiyle yaşanan olaylarda büyük bir etkisi oldu. Ancak kaybedilen son savaşın ardından Melisandre’nın sanıldığı gibi biri olmadığı anlaşıldı. Onun son önemli görevi Jon Snow’u hayata döndürmesiydi. Böylece Westeros’un kaderinde büyük bir değişiklik yaşandı.

Game of Thrones soru işaretleri

Öte yandan karakterin kendisi ve güçlerinin kaynağı büyük bir gizem olarak kaldı. Finale doğru Melisandre’nin aslında sandığımızdan çok yaşlı olduğunu ve bambaşka bir görüntüye sahip olduğunu öğrendik. Onun genç ve güzel görüntüsünü koruması boynundan çıkartmadığı kolyesi sayesinde mümkün oluyordu. Finalde de bu kolyeyi çıkartıp atarak ölüme yürümesine şahit olmuştuk. Ancak Melisandre’yle ilgili bu gerçeğe sonradan karar verilmiş olmalı. Çünkü dizinin geçmiş bölümlerine baktığımızda onu kolyesi olmadan gördüğümüz sahneler de bulunuyor. Bunlardan en dikkat çekici olanını dördüncü sezonda bulmak mümkün. Banyo yapan Melisandre tamamen çıplak görülüyor ve dolayısıyla kolyesi de boynunda değil. Buna rağmen genç görüntüsünü koruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu gerçek Game of Thrones hayranlarının kafasını kurcalayan pek çok detaydan biri. Melisandre’nin akıbetine ne zaman karar verildi, kolye detayı ne zaman eklendi ve neden böyle bir eklenti ihtiyacı duyuldu bilmiyoruz.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı