reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P40

Huawei P40 serisinde yer alacağı aktarılan önemli destek!

Huawei P40 ailesi çok yakında karşımıza çıkıyor. İşte bu ailede dikkat çeken bir desteğin olduğu ortaya çıktı. Modeller dolu dolu geliyor.

En som Sony’nin 52 megapiksel IMX700 ana kamera sensörü üstüne kuruluyor haberleriyle gündeme gelen Huawei P40 ailesi, yukarıda da dediğimiz gibi teknik olarak dolu dolu geliyor. Android lisansları olmamasına rağmen donanımlarıyla fark yaratacak telefonlar, söylendiği kadarıyla Wi-Fi 6+ altyapısı üstüne kuruluyor. Bu sayede Wi-Fi 6’lı cihazlarda daha yüksek bağlantı hızlarına ulaşabilecek denilen aile, Huawei’nin 24 Şubat tarihinde tanıtacağı Wi-Fi 6+’lı modemler ile bu konuda sınırları zorlayacak izlenimi oluşturuyor. Bu altyapıda henüz tam olarak ne kadarlık bir hızdan bahsedildiği ortaya çıkmış değil. Ancak modellerin 1,200 Mbps üstüne çıkabileceği düşünülüyor.

Biliyorsunuz P40 ailesinde üç farklı telefon yer alıyor. Modeller arasındaki en büyük ark kamerada kendisini gösteriyor. Kamera açısından normal P40’ın arkasında üçlü, P40 Pro’nun arkasında dörtlü, P40 Pro PE’nin arkasında ise beşli kamera sistemi yer alıyor. Bu telefonun arkasında bir yüksek zoom getirecek “periskop” kamerası yer alıyor. Telefonun bu kamera ile 50x zoom’u hibrit olarak geçeceği düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ailenin en iddialısı Huawei P40 Pro PE

Ailenin geri kalanı gibi Google uygulamaları olmadan yolda olan P40 Pro PE, kesin olarak 90 Hz yenileme hızına sahip 6,67 inç QHD+ HDR AMOLED bir ekran üstüne kuruluyor ve gücünü en üstte 12 GB RAM ile Kirin 990 / 990 5G işlemciden alıyor. 40W hızlı şarj destekli 4.500 mAh pil ile yolda olan modelin, kamera konusunda DxOMark liderliğini alacağına kesin gözüyle bakılıyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye fiyatı düşmeyi sürdüren cihaz Xiaomi Mi Note 10