reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P40 Pro

Huawei P40 ailesinin kamerasından gelen önemli detaylar

Huawei P40 ve P40 Pro, Samsung Galaxy S20 ailesi aradan çıkınca yılın en çok beklenen yeni amiral gemileri halini aldı. İşte aileden yeni bilgiler;

Merak edilen modeller, gelen son bilgilere göre Sony’nin 52 megapiksel IMX700 ana kamera sensörü üstüne kuruluyor. Bu kamera Samsung Galaxy S20 Ultra ve Xiaomi Mi 10 Pro’dan çözünürlük anlamında oldukça geride. Biliyorsunuz bu her iki amiral gemisinde de 108 megapiksel ana kamera bulunuyor. Ancak çözünürlük her şey demek değil. Fotoğraf kalitesine etki eden çok daha önemli fiziksel unsurlar bulunuyor. Sony IMX700 işte bu unsurlardan birisine sahip gibi görünüyor. Söylendiği kadarıyla sensörün birim başına ışığa duyarlı piksel boyutu diğerlerinden daha büyük. Bu da sensörün saf fotoğraf kalitesi ve düşük ışık performansı konusunda rakiplerini geride bırakabileceği anlamına geliyor.

Biliyorsunuz P40 ailesinde üç farklı telefon yer alıyor. Kamera açısından normal P40’ın arkasında üçlü, P40 Pro’nun arkasında dörtlü, P40 Pro PE’nin arkasında ise beşli kamera sistemi yer alıyor. Özellikle P40 Pro PE’nin sunacağı performans çok merak ediliyor. Çünkü bu telefonun arkasında bir yüksek zoom getirecek “periskop” kamerası yer alıyor. Telefonun bu kamera ile 50x zoom’u hibrit olarak geçeceği düşünülüyor. Hatta Galaxy S20 Ultra gibi 100x’in zorlanabileceği yönünde bilgiler geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ailenin en iddialısı Huawei P40 Pro için başka neler biliyoruz?

Ailenin geri kalanı gibi Google uygulamaları olmadan yolda olan P40 Pro, kesin olarak 90 Hz yenileme hızına sahip 6,67 inç QHD+ HDR AMOLED bir ekran üstüne kuruluyor ve gücünü en üstte 12 GB RAM ile Kirin 990 / 990 5G işlemciden alıyor. 40W hızlı şarj destekli 4.500 mAh pil ile yolda olan modelin, ailenin diğer bireyleriyle beraber 26 Mart tarihinde lanse edileceği söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye fiyatı düşmeyi sürdüren cihaz Xiaomi Mi Note 10