reklamı kapat

POPÜLER

Redmi K30 Pro öncesinde beklenen Redmi K20 Pro hamlesi

Redmi K30 Pro öncesinde beklenen Redmi K20 Pro hamlesi

Çok yakında gelecek merak uyandıran amiral gemisi Redmi K30 Pro öncesinde Xiaomi’den beklenen Redmi K20 Pro hamlesi geldi.

Hatırlarsınız geçtiğimiz haftalarda Redmi K20 Pro modelinin satışına son verilmişti. Şimdi ise telefon resmi siteden de kaldırıldı. Halen resmi sitesinde K20 Pro Premium Edition modelini listeleyen Xiaomi, buna karşın modelden satış yapmıyor. Yani artık eski seriyi tamamen emekliye ayıran teknoloji devi, Redmi K30 Pro için tam anlamıyla hazır hale gelmiş durumda. K30 4G ve K30 5G yanına dahil edilecek ve çok yakında lanse edilecek Redmi K30 Pro modelinin, Türkiye dahil global pazara Xiaomi Mi 10T Pro olarak sunulacağı tahmin ediliyor. Ancak bildiğimiz üzere henüz Redmi K30 üstünden bir Xiaomi Mi 10T adımı atılmış değil. Fakat bu durumun da çok yakında değişeceği ve K30 ailesinin Mi 10T adı altında global çıkışı yapacağı iddia ediliyor. Bundan hemen sonra ise Mi 10T Pro’nun karşımıza çıkacağı söylenenler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi K30 Pro için teknik olarak neler biliyoruz?

En az 8 GB RAM ile yolda olan amiral gemisi, arkasında söylendiği kadarıyla dörtlü kamera taşıyor. Bu kurulumun merkezinde 64 megapiksel Sony IMX686 kamera yer alıyor ve tam olarak “64 megapiksel + 2 megapiksel + 5 megapiksel + 8 megapiksel” kurulumu bizleri bekliyor. Model sağlam bir kaynağa göreyse 4.700 mAh pil üstüne kuruluyor. Telefon resmi kayıtlara göre 33W hızlı şarj desteğiyle yolda bulunuyor ve gücünü kesin olarak Snapdragon 865 işlemciden alıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın parçalarına ayrılan Mi 10 Pro modeli