reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Redmi K30

Redmi K30 ile tanışacağımız tarih resmen açıklandı; işte detaylar

Son günlerde sık sık gündeme gelen Redmi K30 için beklenen resmi tanıtım tarihi paylaşıldı. Model için çok az kalmış durumda.

Xiaomi alt markası Redmi’nin Redmi K20 ailesi 10 Aralık tarihinde yerini Redmi K30 modeline ve olası bir seriye bırakıyor. Aşağıdaki paylaşım ile artık yüzde 100 kesinleşen bu detay, yeni model ya da modelleri çok beklemeyeceğimizi gözler önüne seriyor. Redmi’nin ilk 5G destekli telefonu olacak Redmi K30‘un aynı zamanda 5G desteği olmayan bir versiyonun da geleceği biliniyor. Buna ek olarak K30’lar arasına daha sonra ise bir “amiral gemisi” K30 Pro‘nun da eklenme ihtimali bulunuyor. Redmi K20 ve K20 Pro modellerini global pazarda Xiaomi Mi 9T ve Mi 9T Pro olarak satan firma, aynı stratejiyi K30 serisinde de uygulayacaktır deniyor.

Redmi K30

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi K30 hakkında neler biliyoruz?

Resmi ön duyuruda da gösterildiği üzere ekrana entegre edilen iki adet ön kameraya sahip telefon, yine MIUI 11 kodlarında öğrenildiği kadarıyla yana konumlandırılacak bir parmak izi sensörü taşıyor. Ayrıca telefonda hemen hemen kesin olarak 120 Hz bir yüksek ihtimalle AMOLED ekran yer alıyor. Biliyorsunuz Samsung Galaxy S11 ailesi ile 2020 iPhone’larda da 120 Hz OLED / AMOLED ekranların kullanılacağı aktarılıyor. 60 Hz’e oranla 90 Hz ve 120 Hz akıcılığı inanılmaz oranda artırıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın burada yeni çıkan modellerinden