reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi K30

Redmi K30 için ön tanıtım yapıldı; işte dikkat çeken ilk detaylar!

Xiaomi, Türkiye’de de çok popüler hale gelen alt markası Redmi üstünden yeni bir modelin ön duyurusunu yaptı. İşte ilk detaylarıyla Redmi K30.

Xiaomi, alt marka Redmi ile gerçekten dikkat çeken modellere imza atıyor. Burada elbette en çok K20 serisi dikkat çekiyor. Bu seride K20 ve bütçe dostu amiral gemisi K20 Pro bulunuyor. Bu modelleri global pazara Mi 9T ve Mi 9T Pro olarak çıkaran firma, şimdi K serisinin geleceği için çalışıyor. Burada geleceği müjdelenen ilk model ise Redmi K30 oluyor. Firmanın sürpriz şekilde kısa süre önce resmi ön duyurusunu yaptığı telefon, gösterildiği kadarıyla ekrana entegre edilen iki adet ön kameraya sahip. Burada Galaxy Note 10 Plus gibi bir yol izleyen firma, bu nedenle cihazda çok yüksek ihtimalle LCD ekran kullanıyor. Ancak elbette Samsung’dan çift delikli AMOLED ekranın alınabileceği de ihtimaller dahilinde bulunuyor. Kameraya ek olarak Redmi K30 modelinin 5G desteğine sahip olacağını da aktarıyor. Hatta bu desteği verecek ilk Redmi olacak model, çıktığı zaman çok ses getirecek izlenimi oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi K30 büyük bir kitleye hitap edecek

Çünkü telefon bir Redmi olduğu için olabildiğince ucuz olacak. Burada 5G’li versiyonuyla dahi 500 doları geçmesi beklenmeyen akıllı telefon, şimdilik yukarıdakiler haricinde bir detay taşımıyor. Ancak modelin orta seviyede yer alacağı tahmin ediliyor. Üst seviye özelliklerin “amiral gemisi” K30 Pro‘da yer alması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın burada yeni çıkan modellerinden