reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp tarafında sunulan faydalı yeni özellikler

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, hem iOS hem de Web tarafında faydalı yeni özellikler kazandı.

WhatsApp, kullanıcı sayısını artırmayı sürdürüyor. Akıllı telefon döneminin olmazsa olmazı olan servis, sürekli olarak gelişiyor. Bu sefer yeni gelişmeler iki farklı platformda karşımıza çıkıyor. İlk olarak artık servisin Web sürümünde grup çıkartma gönderilebiliyor. Bu sayede tek tek gönderim yerine tek seferde toplu çıkartma paylaşımı yapılabiliyor. Bu özelliği sık kullananları sevindirecek desteğin, herkes için aktif edildiği aktarılıyor. WhatsApp iOS sürümünde ise özellikle faydalı “arama bekletme” özelliği dikkat çekiyor. Bu özellik sayesinde uygulama içinde başka bir aramadayken WhatsApp’tan gelen diğer bir aramayı kabul edebiliyorsunuz. Ayrıca artık daha önce müjdesi verilen grup ekleme ayarları sunuluyor ve yenilenmiş bir sohbetler ekranı karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp en son kötü bir güvenlik açığıyla gündem gelmişti

Bu güvenlik açığı hatırlarsınız bir MP4 dosyası ile mesajlara ve uygulama içinde depolanan dosyalara uzaktan erişim izni veriyordu. Firmanın “CVE-2019-11931” olarak isimlendirdiği bu sorun, sadece tarafınıza gönderilen özel modifiye edilmiş bir MP4 dosyasıyla çalıştığı için korkutmuştu. Ancak bu açığın 2.19.274 kodu Android ile 2.19.100 kodlu iOS sürümlerinde olduğu ve son güncellemeler ile ortadan kaldırıldığı aktarıldı. Bu açıdan herkesin uygulamayı son sürüme güncellemesi tavsiye edilmişti. Bu tavsiyenin hep geçerli olduğunu tekrar belirtmek gerekiyor. Güvenlik açıklarından korunmak adına her zaman güncel sürümler kullanmak gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin yeni tableti