reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones hesabından atılan gizemli tweet’in anlamı

Game of Thrones resmi hesabından atılan tweet sonrası hayranların gündemi yeniden değişti. Bazı hayranlar 8. sezonun yeniden çekileceğini düşünüyor.

Sonda söyleyeceğimizi habere geçemeden hemen en başta paylaşalım; hayır, Game of Thrones 8. sezonu çok yüksek bir olasılıkla yeniden çekmeyecek. Atılan tweet’in sebebini ise az çok tahmin ediyoruz. Ancak önce durumu açıklayalım. Game of Thrones’un resmi Twitter hesabı, Stark ailesinin 8 sezondur süregelen aile sözü “Winter is coming“i (Kış Geliyor) paylaştı. Bildiğiniz gibi ilk sezondan itibaren Game of Thrones’da kışın gelmesini beklemiş ve 8. sezon 3. bölümde kimsenin izleyemediği kara kışa şahit olmuştuk. Nitekim yeni bir sezon öncesi de sık sık duyduğumuz bu mottoyu hayranlar yeniden görünce elbette bunu “8. sezon yeniden çekilecek” diye yorumlamaktan çekinmedi. Zira uzun zamandır hayranlar 8. sezonun yeniden çekilmesi gerektiğini düşünüyordu. Ama bu tweet’in işaret ettiği şey aslında bambaşka bir şey.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones 8. sezon Blu-ray için geri sayım

Hayranlar heyecanlanıp umutlanmaya çok hazır ancak bu tweet ne yazık ki bize göre aslında dizinin 8. sezon Blu-ray versiyonunun yayın tarihini işaret ediyor. Çünkü 8. sezon 2 Aralık‘ta Blu-ray olarak satışa çıkacak. Aynı zamanda dizinin 8 sezonluk özel paketleri de muhtemelen aynı tarihlerde izleyiciler için raflardaki yerini alacak. Dizinin resmi Twitter hesabı da “Kış Geliyor” diyerek aslında Blu-ray’lerin gelmek üzere olduğunu hatırlatıyor. Tabii bu şimdilik bizim tahminimiz.

HBO’nun ise halihazırda yeni bir dizi için kolları sıvadığını hatırlatalım. 10.000 yıl öncesini anlatan diziden vazgeçen HBO, Ateş ve Kan kitabının uyarlaması olan House of the Dragon dizisiyle yoluna devam edecek. Yani bu saatten sonra artık kış gelmez ancak ejderha ateşinde ısınabiliriz.

İlginizi çekebilir

Netflix’in Aralık 2019 ajandası