reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon 2. bölüm

HBO ve Amerika Başkanı arasındaki Game of Thrones gerginliği

Game of Thrones 8. sezon bölümleriyle gündeme bomba gibi düşerken Amerika Başkanı Donald Trump ve HBO arasındaki gerilim de yeniden baş gösterdi.

Game of Thrones 8. sezon ilk bölümüyle heyecan verici bir açılışı gerçekleştirdi ve internetin de bir numaralı mevzusu oldu. Diziden görüntülerle hazırlanan komik içerikler sosyal ağlarda hızla viral olarak dönmeye başlamışken bu furyaya Amerika Başkanı Donald Trump da dahil oldu. Geçmişte de diziyi anımsatacak içeriklerle kendi tartışmalı davaları için propagandalar hazırlayan Trump, bu kez yine aynı şekilde Robert Mueller’ın kendi için hazırladığı rapora eleştirel bir görsel hazırlamış ve dizinin fontuyla “Oyun bitti” yazısı paylaşmıştı. HBO ise bu durumdan hiç ama hiç mutlu değil.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Dizinin politik amaçlarla kullanılmasını istemiyoruz”

HBO’nun resmi açıklaması şu şekilde: “Game of Thrones’un final sezonunun yayınlanmasıyla yarattığı heyecan ve coşkuyu anlayabiliyoruz. Ancak bize ait fikri mülkiyetin politik amaçlarla kullanılmasını istemiyoruz.

Amerika Başkanı Donald Trump’ın paylaştığı viral içerikler ise önce kendine Reddit’te yer buluyor. Reddit’in alt konularından birine atılan bu içeriklerden “beğenilenler” Donald Trump’ın Twitter hesabında paylaşılıyor. Geçmişte HBO bir kez daha Trump’tan dizinin fikri mülkiyetinin politik mesajları için kullanılmamasını rica etmişti. Ancak görüldüğü üzere pek etki etmemiş gibi.

İlgili video

8. sezon 2. bölüm fragmanı