reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi elektrikli otomobil Xiaomi Automobile

Xiaomi, elektrikli otomobil konusunda vites artırıyor

Xiaomi geçtiğimiz ay yaptığı açıklama ile elektrikli otomobil tarafına adım attıklarını duyurdu. Firma bu konuda çalışmaları hızlandırdı.

Xiaomi, Hong Kong Borsa’sına yaptığı kamuoyu açıklamasıyla akıllı elektrikli araç / elektrikli otomobil üretim çalışması hazırlıklarına başladığını duyurdu.

Xiaomi’nin Kurucusu, Başkanı ve CEO’su Lei Jun, ilk elektrikli araçları için Xiaomi’ye ait bir yan kuruluş altında faaliyet gösterileceğini açıkladı.

Firma önümüzdeki 10 yıl boyunca toplamda 10 milyar ABD doları tutarında yatırım yapmayı hedefliyor. İşte bu konuda en son aldığı bazı marka kayıtları ile gündeme gelen firma, otomobil takımını büyütmek için yeni iş ilanları açmış durumda.

Şirket beklendiği gibi elektrikli otomobilin kilit geliştirme sürecinde yer alacak tecrübeli kişileri bünyesine katmak istiyor. Direkt olarak Pekin merkezli bu iş ilanları arasında birçok farklı alana odaklanan önemli seçenekler yer alıyor.

Xiaomi’nin ilk elektrikli otomobil modeli ne zaman gelecek belli değil. Ancak 2023 öncesinde firmadan bu konuda somut bir şey görmek çok olası durmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi elektrikli otomobil konusunda önemli avantajlara sahip olduğunu aktarıyor

Bunun direkt olarak aşağıdaki maddeler ile Lei Jun açıklamıştı:

1. Akıllı elektrikli araçlar geleneksel otomotiv sektörünün iş modelini kökten değiştirdi ve Xiaomi, donanım tabanlı internet hizmeti iş modeli hakkında ayrıntılı bilgiye sahip.
2. Xiaomi, yazılım ve donanım entegrasyonunda en kapsamlı deneyime ve internet sektöründeki en derin üretim teknik bilgisine sahip.
3. Xiaomi’nin ürün çeşitliliği, ürün ölçeği ve kullanıcı sayısı açısından en kapsamlı akıllı ekosisteme sahip.
4. Xiaomi, akıllı elektrikli araçlara uygulanabilecek çok sayıda temel teknolojiye sahip.
5. Xiaomi, dünya çapındaki Mi fanlarının güven ve desteğiyle güçlü bir markaya ve güçlü bir kullanıcı tabanına sahip.
6. Xiaomi’nin bu alana güvenle yatırım yapmasına olanak tanıyan bol miktarda nakit kaynağına sahip.

Ayrıca konu hakkında konuşan Lei Jun, “Bu, hayatımın son büyük girişimcilik projesi olacak. Tüm kişisel itibarımı ortaya koymaya ve akıllı elektrikli aracımız için gereken tüm mücadeleyi vermeye hazırım. Xiaomi elektrikli aracının başarıya ulaşması için tüm mücadele boyunca ekibimin başında olmaya kararlıyım” demişti.

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi