reklamı kapat

POPÜLER

GeForce Now

GeForce NOW powered by GAME+ için yeni sunucu müjdesi

GeForce NOW powered by GAME+ için beklenen müjdeler geldi. Artık herkes servise daha rahat şekilde erişebilecek. İşte detaylar;

GeForce NOW powered by GAME+ için verilen ilk müjde sunucu ile alakalı oldu. İlk sunucusu Ankara’da olan GAMEPLUS, oyun deneyimini artırmak için Türkiye’deki ikinci sunucusunu ise temmuz ayının ilk haftasında İstanbul’da devreye alacak.

Firmaya göre her iki sunucu sayesinde oyuncular Türkiye sunucuları üzerinden şimdiye kadarki en iyi GeForce NOW deneyimine sahip olacak.

Bu arada dün de aktardığımız üzere servise üç aylık yeni bir paket seçeneği de geldi. Oyunseverler yeni kampanyayla 1 aylık fiyatı 74.9 TL olan mevcut Premium paketini 15 Haziran’dan itibaren aylık 59.9 TL’ye gelecek şekilde, 3 aylık paketle 179.9 TL’ye satın alabilecek.

3 aylık Premium paketini tercih eden kullanıcılar; uzatılmış oturum süresi, öncelikli erişim hakkı ve RTX kalitesiyle oyun oynama deneyimine sahip olacak.

Oyunculara ücretsiz sunulan mevcut Basic paketinde ve 1 aylık 74.9 TL’lik Premium paketlerinde herhangi bir fiyat değişikliği yapılmayacak.

Oyunseverler abonelik süresi sona erdiğinde yenilenen paketlerle en iyi GeForce NOW deneyimini sürdürebilecek.

Turkcell tarafından yapılan açıklamaya göre Türk oyuncular GAMEPUS’ın 15 Mart’taki ticari lansmanından bugüne kadar toplam 1 milyon 800 bin tekil oturumda 2 milyon saat oyun oynadı.

Oyuncuların platformda en çok oynadığı oyun League of Legends olurken bunu sırasıyla; Counter Strike: Global Offensive, Rust, Mount & Blade II: Bannerlord, The Witcher 3: Wild Hunt, Apex Legends ve Tom Clancy’s Rainbow Six Siege takip etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GeForce NOW powered by GAME+ için temel bilgiler şunlar

Bu servis sayesinde kişiler kullandıkları donanımlara bağlı olmaksızın sahibi oldukları / satın aldıkları tüm oyunları Türkiye’deki sunucular üzerinden 1080p çözünürlükte ve 60FPS’de akıcı bir şekilde oynayabiliyor.

Peki bunun için ne kadarlık bir internet gerekiyor? Bu konuda verilen bilgi 60 fps’de 720p için 15 Mbps ve 60 fps’de 1080p için 25 Mbps seviyesinde oluyor.

Servisin kullanılabileceği cihazlar için yapılan açıklama ise şöyle: “Windows işletim sistemine sahip cihazlardan, MacOS işletim sistemine sahip cihazlardan, Android işletim sistemine sahip cihazlardan, Chromium tabanlı web browserlar (Chromebook cihazları için tavsiye edilir) ve iOS işletim sistemli cihazlar için Safari web browser üzerinden erişilebilir.”

İlginizi Çekebilir

Samsung’un takip aksesuarıyla tanışın