reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi elektrikli otomobil Xiaomi Automobile

Xiaomi elektrikli otomobil kesin olarak geliyor; işte son bilgiler

Xiaomi, bir kez daha elektrikli otomobil konusunda bir haber ile gündemde yer alıyor. Firma alanda gerçekten büyük bir yatırım yapıyor.

Xiaomi elektrikli otomobil modeli şu sıralar sürekli olarak gündemde yer alıyor. Firmanın kısa süre önce ilk modeli için Çin merkezli Great Wall Motors ile ortaklık kuracağı aktarılmıştı.

Şimdi ise Xiaomi’nin alana tam 10 milyar dolarlık bir yatırım yapacağı ortaya çıktı. Bu yatırımın arkasında önümüzdeki üç yıl içerisinde yola çıkarılacak bir elektrikli otomobil yer alıyor.

Şirkete yakın bazı isimler de artık kesin olarak Xiaomi’nin bir elektrikli otomobil üreteceğini aktarıyor. Bu konuda en net bilgilerin ise bugün 14:30 itibarıyla başlayacak etkinlik kapsamında verileceği aktarılıyor.

Firma süreci elbette sadece otomobiller ile sınırlandırmıyor. Xiaomi Smart Electric Vehicles yani “akıllı elektrikli araçlar” adı altında geniş bir vizyon ön plana çıkarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Güncelleme: Firma büyük etkinliği kapsamında elektrikli otomobil konusunda başka bilgiler de verdi. Bu alana girip girmeme konusunda çok kararsız kaldıklarını aktaran Xiaomi CEO’su, son dönemde iki defa Tesla CEO’su Elon Musk ile görüştüklerini ve artık bir Tesla sahibi olduğunu açıkladı.

Artık çok büyük bir şirket olduklarını, paraları olduğunu ve otomobil pazarında deneme yapabileceklerini aktaran CEO, etkinlikte için Xiaomi ürünleriyle dolu bir karavan da gösterdi.

Otomobil denerken kaybetmeyi göz alabileceklerini aktaran Xiaomi CEO’su, bu açıdan kesin olarak deneyeceklerini belirtiyor. Birçok kişinin kendisine Xiaomi otomobil üretse alırım dediğini söyleyen CEO, süreç konusunda çok kararlı görünüyor.

Firma henüz bir araç göstermiyor. Ancak çalışmalar birçok geniş kadro ile başlamış durumda. Projenin başında da CEO kendisinin yer alacağını açıklıyor.

Xiaomi elektrikli otomobil pazarında ses getirebilir

Biliyorsunuz bu alana Sony, Apple, Google ve Huawei gibi isimler de büyük ilgi gösteriyor. Xiaomi’nin bu alanda şansı gerçekten yüksek konumda.

İnanılmaz büyük Çin pazarında elektrikli otomobillere olan talep devamlı olarak artıyor ve bu açıdan Xiaomi’nin ilk aracıyla satış konusunda sorun yaşama ihtimali bulunmuyor.

Ayrıca Çin’de Xiaomi’nin ilk aracına destek sağlayacak yetişmiş iş gücü de bulunuyor. Firmanın ilk aracı için hazır bir platform alma ihtimali de bulunuyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Bu da dünyanın en hızlı üç tekerlekli elektrikli otomobil modeli