reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Nivus Taigo

Yansımalar dönemi; Volkswagen Nivus, “Taigo” adıyla Avrupa’ya geliyor

Kompakt crossover pazarına bir isim daha ekleniyor. Polo altyapısı üzerine geliştirilecek Taigo, Volkswagen Nivus ile paralel niteliklere sahip olacak.

SUV pazarının özellikle giriş seviyelerine olan ilginin hala diri olması, üreticilerin yeni model hamlelerini de doğrudan etkiliyor. Kısa süre önce Yaris merkezli olarak Yaris Cross modelini karşımıza çıkartan Toyota’da olduğu gibi Volkswagen de Polo merkezine gelişen kompakt crossover segmentine yeni bir isim armağan ediyor. Taigo adıyla duyurusu bugün gerçekleştirilen bu modele aslında çok yabancı değiliz. Mayıs 2020’de tanıtılan Volkswagen Nivus, atılan bu adımla birlikte bir anlamda Avrupa standartlarına uyarlanmış olacak. Sportif tasarımıyla akıllarımızda yer edinen Nivus‘un hatlarının büyük oranda korunacağı, Taigo’nun ilk render çizimlerinde kendisini hissettiriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Nivus yansımaları Taigo’da ne kadar etkili olacak?

Araçla ilgili niteliklerden önce ilk olarak sizlere tanıtım ve satış planlamasından bahsedelim. Eğer bir değişiklik olmaz ise Volkswagen Taigo ile önümüzdeki yaz döneminde resmi olarak tanışacağız. Üretimi Polo’da olduğu gibi İspanya’da gerçekleştirilmesi planlanan modelin kademeli satışları ise 2021’nin sonlarına doğru başlayacak. Bu doğrultuda aracı 2022’de Türkiye görmeye hazırlanıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modelin içerisinde bulunacağı sınıf gereği ekonomik motor seçeneklerine sahip olacağını biliyoruz. Tamamı benzinli olacak bu motorların Polo ile paralellik göstermesi de şaşırtıcı olmayacak. 1.0 litre ve 1,5 litrelik motorların burada temeli oluşturacağını söylemek mümkün. Güney Amerika’da satışa sunulan Nivus’un 1.0 litrelik TSI motoruyla 116 PS güç ve 200 Nm torka sahip olduğunu da hatırlatmakta var. Yine Nivus üzerinden toplamda 4.266 uzunluğa, 2.566 milimetre aks mesafesine, 1.757 milimetre genişliğe ve 1.493 milimetre yüksekliğe sahip bir otomobilin bizi karşılayacağını bekliyoruz. 415 litrelik bagaj hacmi de aracın başarılı nitelikleri arasında yer alabilir. Önümüzdeki günlerde tekrar karşımızda olacak Taigo ile ilgili gelişmeler LOG’da olacak.

İlgili video

Toyota Yaris Cross