reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Avrupa

Avrupa pazarında büyük “Xiaomi” heyecanı

Çin merkezli büyük teknoloji firması Xiaomi, biliyorsunuz artık dünyanın önemli isimleri arasında yer alıyor. Kısa süre içerisinde inanılmaz bir ürün çeşitliliği ve kullanıcı kitlesine ulaşan firma, daha da büyüyecek bir adım içerisinde.

Son dönemde Amerika Birleşik Devletleri “Çin” merkezli şirketlere hiç sıcak bakmıyor. Huawei ve ZTE’ye kapıları kapatan ülke, buna neden olarak ulusal güvenliği gösteriyor. İşte bu ve benzeri nedenler yüzünden bu pazara uzak duran Xiaomi, Avrupa’da ise büyümek istiyor. Bu konuda ilk resmi adımı geçtiğimiz yıl Barcelona‘da açılan mağazasıyla atan firma, şimdi daha da büyük bir adım atıyor. Gelen bilgiye göre Hong Kong merkezli CK Hutchison ile ortaklık kuran firma, akıllı telefonlarını resmi olarak Avusturya, Danimarka, İrlanda, İtalya, İsveç ve İngiltere‘ye getiriyor. Başka firmalarla üretilen diğer ürünlerin ise bu ülkelere ek olarak Hollanda‘da yer alan büyük mağazalarda satışa çıkacağı belirtiliyor. CK Hutchison ile kurulan ortaklığın tüm “Mi” ekosistemi, IoT ürünleri ve diğer kişisel elektronik ürünlerini kapsadığı belirtiliyor.

Xiaomi özellikle akıllı telefon tarafında öne çıkıyor

Açıklanan son rakamlara göre dünyanın en büyük dördüncü akıllı telefon firması olan Xiaomi, bu konuda rakiplerini korkutuyor. Özellikle Çin ve Hindistan’da inanılmaz satışlar yapan firma, bulduğu her elektronik alana giriş yapıyor. Firmanın özel bir tornavida seti ile pilav makinesi dahi bulunuyor. Ürünleri aracı firmalar aracılığıyla ülkemizde de satılan dev isim, belki yakın zamanda Türkiye pazarına da resmi olarak giriş yapar.

İlgili Video

Şirket dijital asistan da geliştiriyor