reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Surface Pro 6

Microsoft’un yeni dizüstü bilgisayarı ile her şey değişiyor

Microsoft donanım tarafının en prestijli firmaları arasında yer alıyor. Bunu her yeni ürünüyle bir kez daha kanıtlayan yazılım devi, yeni dizüstü bilgisayarıyla da şimdiden büyük merak uyandırıyor.

Microsoft, Surface bilgisayar ailesini resmi olarak Türkiye’de satmıyor (Buraya getiren aracı firmalar var). Bunu ilerleyen dönemde değiştirme ihtimali bulunan firma, söylendiği kadarıyla Surface Pro 6 için büyük düşünüyor. ZDNet’in haberine göre şirket yeni bilgisayarında büyük bir tasarım değişikliğine gidiyor. Elbette şu an nasıl görüneceğini bilmediğimiz dizüstü, mevcut Surface ailesinin tasarımını köklü şekilde değiştirebilir deniyor. Biliyorsunuz mevcut aile standart dizüstü formundan oldukça uzakta bulunuyor. Hibrit yapıya ve özellikle dokunmatik ekrana odaklanan Pro serisi, gizlenebilir bacağı ve klavyesiyle farklı bir deneyim sunuyor. Bu model ile pazarda farklılaşmayı başaran firma, bu yüzden Surface Pro 6 ile büyük heyecan yaratıyor. Bu modelin geleceğe yönelik büyük ip uçları ve tasarım dili getirmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft Surface Pro 6 ne zaman gelecek?

Yapılan açıklamaya göre model 2019’da raflardaki yerini alacak. Gücünü Intel’in 8. jenerasyon Core işlemci ailesinden alacağı belirtilen dizüstü, şu an şirket içerisinde “Carmel” kod adıyla geçiyor. Bünyesinde sadece USB-C portlarının olacağı tahmin edilen model, “Surface Connector” bağlantısını da koruyacak deniyor.

İlgili Video

Şirketin iş yerlerine özel dev Surface modeli