reklamı kapat

POPÜLER

Detective Pikachu

Detective Pikachu filminin dudak uçuklatan maliyeti

Pikachu karakterini Ryan Reynolds‘ın seslendirmesiyle dikkat çeken Detective Pikachu filmi sonunda izleyici karşısına çıkıyor. Peki Pokemon dünyasının sevilen isimlerini beyaz perdeye aktarmak ne kadara mal oldu dersiniz?

Normalde Pokemon deyince hepimizin aklına Ash Ketchum‘un maceralarını seyrettiğimiz manga ve anime geliyor. Fakat bu dünya aslında çok daha büyük. Bunun en güzel örneklerinden biri de Detective Pikachu oyunu olmuştu. Aynı ismi taşıyan film de bu oyundan esinleniyor ve Pokemonların dünyasını biraz daha genişletmeyi amaçlıyor. Sevdiğimiz ve bildiğimiz o şirin Pokemonlar sonunda beyaz perdede karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Onları sinemaya aktarmanın maliyeti ise yanıtı en fazla merka edilen sorulardan biriydi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Screen Rant sitesinin haberine bakılırsa Detective Pikachu filminin bütçesi yaklaşık 150 milyon dolar civarındaydı. Bu bütçenin ne kadar yüksek olduğunu anlamak için yakın zamanda vizyona giren diğer filmlere bakmak gerekiyor. Örneğin Captain Marvel filminin çekimleri 152 milyon dolara mal oldu. Deniz altı sahneleriyle göz kamaştıran Aquaman’in bütçesi ise 160 milyon dolardı. Bahsettiğimiz iki film de çizgi romanlardan uyarlandı ve gişede büyük başarı elde etmeyi başardı. Hikayelerini anlatmak için de görsel efektlerden bolca destek alıyordu. Bu durum Detective Pikachu için de geçerli. 54 farklı Pokemon‘u beyaz perdeye aktarmak oldukça maliyetli olmuş gibi görünüyor. Bakalım Detective Pikachu’nun gişe macerası da Captain Marvel ve Aquaman gibi başarılı olacak mı?

İlginizi çekebilir

Filmin fragmanı