reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes S-Serisi

Kokpit de göründü; Yeni jenerasyon Mercedes S-Serisi tanıtım öncesinde sızdı

Markanın amiral gemisi rolünü uzun yıllardır devam ettiren Mercedes S-Serisi, beklediğimiz tanıtım etkiliği öncesinde detaylı şekilde karşımızda.

Test sürecinde farklı yerlerde kamuflajlı şekilde boy gösteren yeni Mercedes S-Serisi için tanıtım sürecinin önümüzdeki yaz döneminde yapılması bekleniyor. Markanın amiral gemisi rolünü uzun yıllardır devam ettiren model, kendinden sonra gelecekler için referans niteliği taşıdığı için her zaman önemli oldu. Şimdi ise bu referansa tanıtım öncesinde ortaya çıkan sızıntı görselleri üzerinden bakma vakti. Twitter’da paylaşılan fotoğraflarda, ailenin diğer modellerinde de gördüğümüz ince ışıklandırma grupları, daha büyük bir ızgarada ve artan krom detaylar ilk anda dikkat çekiyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Mercedes S-Serisi için öne çıkan parçalar

2020’nin ilk günlerinde de benzer bir şekilde gündeme gelen S-Serisi’nde bu kez işleri değiştiren şey ise detaylardaki zenginlik olduğuna şüphe yok. Dışarıda yer alan parçaların dışında kokpitin de gerek ön gerekse arka bölümleriyle boy gösterdiğini söylemek mümkün. Araçta kullanılan gösterge paneli iki parçalı bir görünürken klima menfezlerinde de revizyonlar dikkat çekiyor. Bunun dışında meraklılarının ilk dikkatini çekecek şey ise konsoldaki düğme sayısındaki sadeleşme. Bu da göz aracın birçok işlevi için ekranlar ile daha çok muhattap olunacağı anlamına geliyor. MRA II platformu üzerine geliştirilen S-Serisi, elektronik destek paketleriyle birlikte 3. seviye otonom sürüş dinamiklerine sahip olacak. Kaputun altında ise en büyük belirsizlik V12 için devam ediyor. Bu jenerasyonda on iki silindire yer vermeme durumu olan Mercedes, mild-hybrid ve şarj edilebilir dinamikli daha kompakt motorlara yer verecek. 2021 model yılıyla tanıtılması beklenen S-Serisi’nin eylül ayında Avrupa’da piyasaya sürüleceğine inanılıyor. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf

İLGİLİ HABERLER