reklamı kapat

POPÜLER

Sony PlayStation 5

Sony’den geldi; işte PlayStation 5 çıkış tarihi! [Güncellendi]

Xbox Series X rakibi PlayStation 5 için Sony’den sürpriz bir tarih açıklaması geldi. Bu açıklama bir iş ilanı içerisinde bulundu. İşte detaylar;

Güncelleme: Sony bu aşağıdaki iş ilanında görülen tarihin bir hata olduğunu aktardı. Ancak bu tarihin halen olasılık dahilinde olduğunu belirtelim. Firma bu tarih hakkında sorulan sorulara tahmin edebileceğiniz üzere “evet tarih buydu ama yanlışlıkla yazdık” açıklamasını kesinlikle yapmazdı.

Şimdiye kadar hep 2020 sonunda gelecek dediğimiz PlayStation 5, Sony’nin yayımladığı bir iş ilanına bakarsak resmi olarak ekim ayı içerisinde raflardaki yerini alacak. Peki konsol kaça satılacak? Daha önce ortaya atılan iddialara göre konsol yüksek donanım maliyeti nedeniyle 499 dolar ila 549 dolar arasında bir fiyat etiketine sahip  olacak. Burada yüksek ihtimalle 499 dolarlık etiket seçilecek. Gerçekten çok merak edilen yeni nesil oyun konsolu, hatırlarsınız en son dikkat çeken bir oyun detayı ile gündeme gelmişti. Yapılan bir sızıntıya göre yeni konsolda oyun demoları anlık olarak deneme özelliği sunulacak denilmişti. Bunun için yeni bir PS Store arayüzü hazırladığı aktarılan firma, demo’ları oyunculara indirmeden deneyimleme şansı verecek gibi görünüyor. Bu da gerçekten çok güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 halen tasarımsal olarak gösterilmedi

Tüm detaylarına burada yer verdiğimiz DualSense isimli kontrolcüyü gördük ancak biliyorsunuz halen konsolun kendisini görmedik. Daha önce konuşan bazı kaynaklara göre konsolun güçlü CPU ile GPU birimleri ve inanılmaz hızlı SSD’si şu an ciddi şekilde ısınıyor. Firmanın bu donanımları halen uzun süre boyunca en yüksek performansta sorunsuz olarak çalışacak şekilde serin tutmayı başaramadığı iddia ediliyor. Kaynaklar bu yüzden konsolun şimdiye kadar planlanan tasarımla gelmeyeceğini, tasarım konusunda yeni çalışmanın başladığını belirtiyor.

İlginizi Çekebilir

Oyun dünyasının geleceği Google Stadia