reklamı kapat

POPÜLER

DualSense playstation 5
PlayStation 5 DualSense
PlayStation 5 DualSense

PlayStation 5 kontrolcüsü DualSense için yapılan harika tasarımlar [Galeri]

Xbox Series X rakibi PlayStation 5 için resmi olarak gösterilen yeni nesil kontrolcü DualSense, farklı tasarımlar ve renk şemalarında nasıl görünürdü?

2020 sonunda resmi olarak karşımıza çıkacak PlayStation 5 konsolun kendisi çok merak edilirken Sony’den bir sürpriz geldi yeni konsolun yeni kontrolcüsü DualSense resmi olarak görücüye çıkartıldı. Beyaz bir renkte karşımıza çıkan ve bu açıdan konsolun da beyaz renkte geleceğini akıllara getiren yeni nesil kontrolcü, kullanıcılardan hem iyi hem kötü yorumlar aldı. Birçok kişinin Xbox One kontrolcüsüne benzettiği model, bu açıdan ergonomik olarak çok iyi olacak izlenimi oluşturuyor. İşte bu kontrolcü için farklı tasarımlar ve renk temaları da hemen hazırlandı. Burada kontrolcü hem siyah renkte karşımıza çıkıyor ve hem de yukarıdaki gibi oyunlara özel konsept versiyonları ile kendisini gözler önüne seriyor. burada özellikle Spider-Man versiyonu çok güzel görünürken, kontrolcünün pazara siyah renkte de resmen çıkacağı düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DualSense ile PlayStation 5 daha çok merak edilmeye başlandı

Peki konsolun tasarımını neden halen görmüyoruz? Bu konuda şimdilik kötü bir söylenti bulunuyor. Konsolun aşırı ısındığı için henüz karşımıza çıkmadığı aktarılıyor. Söylendiği kadarıyla Sony modelin tasarımını ısınma sorunu çözmek adına güncelleme kararı almış durumda. Ancak bunun yüzde 100 kesin olmadığını aktaralım. Kontrolcü sonrasında konsolun kendisi de çok yakında karşımıza çıkabilir.

İlginizi Çekebilir

Bu da mobil oyun tutunlarını sevindirecek kontrolcü modeli