reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 10 Pro Huawei Google
Xiaomi Mi 10 Pro Huawei Google

Xiaomi Mi 10 Pro kutusundaki yazı bir Huawei göndermesi miydi?

Xiaomi Mi 10 Pro kutusunda yer alan bir yazı, Xiaomi’nin Huawei’ye bir gönderme yaptığı şeklinde yorumlandı. Peki bunun arkasında tam olarak ne yer alıyor?

Xiaomi Mi 10 Pro kutusunun yan tarafından aşağıda da görebileceğiniz üzere “En çok kullandığınız Google uygulamalarına kolay erişim” şeklinde bir yazı yer alıyor. İşte bu yazı ilk aşamada internet dünyasında büyük bir Huawei göndermesi olarak lanse edildi. Biliyorsunuz Huawei’nin yeni telefonlarında Android lisansı olmadığından Google uygulamaları bulunmuyor. Bu yüzden de Xiaomi’nin bunu bir avantaj olarak kullanmak istediği yönünde yorumlar geldi. Daha sonra ise bunun arkasında Xiaomi’nin değil direkt olarak Android’in arkasındaki isim Google‘ın yer aldığı öğrenildi. Xiaomi’ye göre bu yazıyı Google’ın kendisi istemişti. Söylendiği kadarıyla internet devi kişileri “doğru bilgilendirmek” adına telefon üreticilerinden yeni cihazların kutusuna böyle bir yazı eklemesini istiyor. Ancak bunun arkasında yine Huawei’ye bir gönderme olmayabilir. Çünkü söylendiği kadarıyla Mi 10 Pro’da Google Pay, Google Podcasts, Google One, Google Contacts, Google Calendar, Google Lens, Google Assistant ve Google News gibi uygulamalar “ön yüklü” olarak geliyor. Yani firma “en çok kullandığınız Google uygulamalarına kolay erişim” derken direkt olarak bu uygulamaların hazır yüklü gelmesine işaret ediyor gibi görünüyor. Yani kimse Huawei’yi kötülemeye çalışmıyor gibi görünüyor.

Xiaomi Mi 10 Pro Huawei Google
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 10 Pro Türkiye’de satılacak mı?

Firmadan kısa süre önce aldığımız bilgiye göre Mi 10 yanında güçlü Mi 10 Pro modeli de resmi olarak Türkiye’de satışa sunulacak. Henüz halen ne zaman satılacakları ya da Türkiye fiyatları bilinmeyen telefonlara ek olarak burada detaylandırdığımız Mi 10 Lite modeli de Türkiye satılacak gibi görünüyor. Firmanın resmi görsel paylaşımları buna işaret ediyor. Ancak yine de bu modelin satışı henüz yüzde 100 kesin değil.

İlgili Video