reklamı kapat

POPÜLER

kontrolcü: HyperX ChargePlay Clutch

Mobil oyun tutuklarına özel kontrolcü: HyperX ChargePlay Clutch [Video]

Mobil oyunculuğu ciddiye alanlara özel kontrolcü HyperX ChargePlay Clutch satışa sunulmaya başlandı. Ürün gerçekten iddialı görünüyor.

Özellikle PUBG Mobile ile akıllı telefonlar üzerinde oyun oynama oranları inanılmaz oranda arttı. Oyun en son açıklandığı kadarıyla günlük tam 50 milyon aktif kullanıcıya sahip. Buna ek olarak Fortnite’ın da mobil taraftaki etkisi oldukça büyük. İşte bu yüzden telefonlar için hazırlanan kontrolcülerin de popülerliği artıyor. Bu ürünler sayesinde mobil cihazlar ile oyun oynamak çok daha kolay ve ergonomik hale geliyor. İşte bunların pazara çıkan en yenisi HyperX ChargePlay Clutch modeli. Bu model birçok akıllı telefon ile uyumlu ve kendisine has özellikler taşıyor. Bunların başında modelin manyetik olarak çıkarılıp takılabilen 3.000 mAh’lık pili yer alıyor. Peki kontrolcü bu pili ne için kullanıyor? Ürünün kablosuz şarj desteği bulunuyor. Bu sayede kişiler oyun oynarken Qi üstünden telefonlarını 5W hızında da olsa şarj edebiliyor. Bu da oyun süresini artırıyor. Bu yapı nedeniyle biraz kalın, büyük ve ağır olan ürün, yine de telefonu bir mobil oyun konsolu haline getirmesiyle bunları unutturuyor. Bu arada kablolu şarj da sunulanlar arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HyperX ChargePlay Clutch mobil kontrolcü dikkat çekiyor

Modelin tek kötü yanı ise fiyatı oluyor. Şimdilik ABD ve Kanada’da satışa çıkan ürünün fiyatı 60 dolar seviyesinde yer alıyor. Birçok kişi için yüksek olan bu fiyat, kontrolcüyü sadece mobil oyunculuğu çok ciddiye alanlara özel kılıyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni iPad Pro modelleri ile tanışın