reklamı kapat

POPÜLER

Apple Hermitage iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro ile kaydedilen 5 saatlik film: Hermitage [Video]

Apple, ”iPhone ile çekildi” kampanyasını 5 saatlik bir filmle devam ettiriyor. Apple’ın yeni iPhone ile çekildi kampanyası izleyicileri dünyanın en büyük müzelerinden biri olan Hermitage Müzesi’ne götürüyor.

Sanat terapisi ile online eğitimin bir birleşimi olan film izleyicileri Hermitage Müzesi’ndeki 45 salonda gezintiye çıkarıyor. iPhone 11 Pro ile kaydedilen film hem telefonun kamera performansına hem de pil ömrüne odaklanıyor. Kadın yönetmen Axinya Gog imzasını taşıyan filmde RubensRembrandt, Tiziano VecellioCaravaggio, El Greco ve diğer sanatçılara ait yaklaşık 600 başyapıt yer alıyor.

Gog’un boş bir müzenin hayatındaki bir günü filme almak üzere koyulduğu bu yolculukta, Hermitage ana karakter olarak öne çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, iPhone 11 Pro ile sınırları zorluyor; Filmin yönetmeninden konu hakkında açıklama

Gog “Bu video, benim için zaman içinde bağlantı kurmayı ifade ediyor: Ezeli ve ebedi sanat eserleri, modern yaşamla ve en yeni teknolojiyle bir araya geliyor. İzleyicilerin yoğun yaşantılarına bir mola vererek kendilerini meditasyon etkisi yaratan bu güzelliğe bırakacaklarını umuyorum.”

Gog, çekim süreciyle ilgili olarak şöyle söylüyor: “Daha önce bu denli büyük ölçekli bir projede iPhone ile çalışmamıştım. Bu yüzden ekibimle birlikte aygıtı titizlikle inceledik ve yaratıcı çözümümüzün tamamını aygıt özelliklerini temel alarak geliştirdik. Şu anda bunun yalnızca iPhone ile çekilebilecek bir proje olduğunu söyleyebilirim!” dedi.

Bu arada iPhone 11 Pro hakkındaki tüm detaylara buraya,  Apple imzalı filmin fragmanına haberin girişinden, filmin tamamına ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.