reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro ile çekilen tam 5 saatlik etkileyici video [İzle]

Teknoloji devi Apple, kısa süre önce dikkat çeken bir video paylaştı. Firmadan iPhone 11 Pro ile çekilen tam 5 saatlik video geldi.

Hemen yukarıdaki izleyebileceğiniz bu “Hermitage” adı verilen video, baştan sonra iPhone 11 Pro ile çekilmiş ve kesintisiz olarak kayıt altına alınmış. Bu açıdan dikkat çeken videoda dünyanın en büyüklerinden Rusya St. Petersburg’dan yer alan Hermitage Müzesi içerisinde etkileyici bir tur atılıyor. Gerçekten göz alıcı bir mimariye ve harika sanat eserlerine sahip müzedeki videonun çekimi bittiğinde iPhone 11 Pro’nun halen yüzde 19 pilinin kaldığı aktarılıyor. iPhone 11 ailesiyle pil konusunu ciddi şekilde çözen ve iPhone kullanıcılarını memnun eden Apple’ın, bunu iPhone 12 ailesiyle daha da geliştirmesi bekleniyor. Çünkü yeni telefonlar kesin olarak 5 nm işlemci üstüne kuruluyor. Mevcut modellerde ise 7 nm işlemci yer alıyor. Daha düşük değer çok basit açıdan daha yüksek enerji tasarrufu anlamına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 11 Pro ailesi kamera konusunda iddialıydı. Peki iPhone 12 Pro serisi nasıl olacak?

iPhone 12 Pro ve bağlı olarak 12 Pro Max, sağlam kaynaklardan gelen bilgilere göre kamera konusunda ciddi iyileştirmeler taşıyor. Bunların başında 64 megapiksellik ana kamera geliyor. Bu kameranın yüksek çözünürlüklü çıktıdan çok zoom kapasitesini artırmak adına kullanılacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Üçlü kamera kurulumuna sahip olacağı kesin olan telefon, burada zoom için bir periskop kamerası kullanmayacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada firmanın gece modunu telefoto kameraya genişleteceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Apple’ın ayrıca ultra geniş açı ve selfie kameraları için de gelişmiş gece modu sunacağı aktarılıyor. Apple’ın hatta gece modu daha iyi performans versin diye ultra geniş açı kameranın diyafram değerini F/1.6’ya çekeceği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bir makro çekim yeteneği de kazanacak denilen iPhone 12 Pro, Smart HDR altyapısını geliştirecek ve artık burada Smart XDR ibaresi kullanılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR