reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli Mercedes Vito

Yenilenen elektrikli Mercedes Vito hakkında bilmeniz gerekenler

Ürün gamının çevreci üyesi olarak yola devam eden elektrikli Mercedes Vito, yapılan iyileştirmelerle asfalt üzerindeki macerasına devam edecek.

Geride bıraktığımız gün gerçekleştirilen dijital lansmanıyla karşımıza çıkarılan yeni Mercedes Vito, yerinde dokunuşlarla bir adım ileriye taşındı. Elektronik destek bazında güvenlik dinamikleri dikkat çeken ailenin geleceği için en önemli parçasıysa şüphesiz elektrikli versiyon. Şimdi de klasik versiyonların ardından büyütecimizi elektrikli Mercedes Vito üzerine yoğunlaştırıyor ve gelinen noktaya daha yakından bakıyoruz. Ürün gamında eVito Tourer olarak satışa sunulan modelde tek elektrik motoru ve 90 kWh’lık lityum bataryanın üzerine altyapı şekilleniyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli Mercedes Vito teknik özellikleri

Bu opsiyona yönelmek isteyen kullanıcıları performans ve menzil bazında gayet yeterli bir model karşılıyor. Kullanılan elektrik motoru 204 PS güç üretirken, bu rakam elektrikli Viton’nun 160 km/s hıza kadar maksimum hıza ulaşmasını sağlıyor. Model için yapılan testlerde ise 421 kilometreye kadar menzil kat edebildiği gözlemlenmiş. Hızlı şarj desteği de es geçişmeye eVito’da 110 kW’lık şarj cihazı kullanılarak 45 dakikadan daha kısa sürede yüzde 10’dan 80’e çıkmak mümkün. Mercedes, bu elektrikli sürüş konforunu havalı süspansiyon desteğiyle de yukarı çıkartmak istiyor. 1 Nisan’da siparişe açılacak olan model, Almanya’da vergiler hariç 22.598 euro‘dan başlayan fiyatlarla alıcı bulacak.

İlginizi çekebilir

Bataryanız ona emanet; Volkswagen mobil şarj robotuyla tanışın