reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli Mini Cooper

Elektrikli Mini Cooper için son teknik veriler netleşti

Gerçekleştirilen detaylı test süreci sona eren elektrikli Mini Cooper, potansiyel alıcıları için artık tüm teknik veri bilinmezliğini ortadan kaldırıyor.

2019’un son günlerinde menzil değerleriyle ilgili son bilinmezdik dönemlerini yaşayan elektrikli Mini Cooper için nihayet tüm bilinmezlikler sona erdi. Cooper SE adıyla ürün gamında yerini alacak olan model için son verileri açıklayan marka, aynı zamanda EPA standartlarının tüketim oranlarını açıkladı. Günümüz itibarıyla geçerliliği olan WLTP standartlarında 200 ile 232 kilometrelik menzil değeri vadettiğini gördüğümüz SE’nin 100 kilometredeki enerji tüketimi ise 15,5 ile 18,0 kWh aralığında değişiyor. Geçtiğimiz süreç verilen NEDC standartları verileriyse 235 ile 270 kilometre aralığında resmiyet kazanarak doğruluğunu koruyor. Mini Electric’in performans verileri de bu testler kapsamında tartışmaya kapanmış durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli Mini Cooper teknik özellikleri

Paylaşılan verilere baktığımızda otomobilin 0’dan 100’e hızlanmasını 7,3 saniyede tamamladığını görüyoruz. Aynı tablo bize, 0’dan 60’a olan hızlanmanın 3,9 saniye sürdüğünü, 80 km/s ile 120 km/s ara hızlanma değerinin ise 4,6 saniye olduğunu gösteriyor. Önden çekişli altyapıyla gelen Mini Electric maksimumda 150 km/s hıza çıkabilecek. Son olarak aracın motor dinamiklerinden de bahsedelim. 184 beygir güce ve 270 Nm torka sahip olan modelin ünitesi BMW i3S‘den geliyor. Şarj dinamikleri de kuzenine benzeyen modeli, 35 dakikalık hızlı şarj ile 0-80 batarya doluluk oranını yakalamak mümkün. Cooper’ın elektrikli versiyonu kısa süre içerisinde çok daha ciddi maceralarıyla karşımızda olacak.

İlgili video

Cooper SE tanıtımı