reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X

iPhone X ile kaydedilen sinematik kısa film nasıl çekildi? [Video]

Fransız yapım ekibi AmnesiArt, geçtiğimiz ay iPhone X ile çekilmiş sinematik kısa filmi yayınlamış ve dikkatleri üzerine çekmişti. Kısa süre önce bu filmin nasıl çekildiği hakkında detaylı bilgiler ve görseller paylaşıldı.

Paris’ten dünyaca ünlü bir pasta şefi olan Christophe Adam‘ın öğrencisi Elise Lepinteur ve ekibinin kaydedildiği kısa belgesel, Made in Paris adını taşıyor. Aşağıda izleyebileceğiniz bu göz alıcı film, akıllı telefon ile yapılabilecekleri en keskin haliyle gözler önüne seriyor. Fotoğrafçı Ryan Earl ve film yapımcısı Nick Arcivos’dan çıkan bu yapım, baştan sona iPhone X ile kaydedilmiş olmasıyla öne çıkıyor. DPReview ile yapılan röportaj ise çekim sürecinin detaylarını gözler önüne seriyor. Buna göre tüm film dört gün içerisinde kayıt altına alınıyor ve düzenleniyor. Ekip, çekimlerde dünyanın en iyilerinden Gitzo marka monopod, DJI Osmo Mobile ve Zhiyun Smooth Q “gimbal” modellerini kullanıyor. Videonun yakın çekimlerini Schneider Optics iPro lensleri kullanarak kaydeden ekip, ses tarafındaki kaydı ise Rode Lavalier, Rode NTG3 Shotgun ve Zoom H4N ile gerçekleştiriyor. Masaüstü çekimlerde ise Marsace MT-01 ufak tripod ile Andoer marka mini dolly kullanılıyor. Aydılatma tarafındaysa Litepanels MicroPro, Yongnuo YN300 Air Pro ve Litepanels Astra 1×1 modellerinden yardım alınıyor.

iPhone X
iPhone X
iPhone X
iPhone X
iPhone X
iPhone X
iPhone X
iPhone X
iPhone X
iPhone X
iPhone X
iPhone X

iPhone X yardımcı ekipmanlarla harikalar yaratabiliyor

Nick Arcivos ve Ryan Earl, iPhone X‘un özellikle OLED ekran kalitesine hayran kaldıklarını belirtiyor. Telefonda sunulan dinamik aralığının iPhone 7’den çok daha iyi olduğunu belirten ikili, renklerin daha canlı olduğunu da söylüyor. Artık telefon içerisinde saniyede 24 kare çekim modu bulunmasını da beğenen Arcivos ve Earl, telefonun profesyonel kameraların yerini alamayacağını ancak inanması zor bir performans sergilediğini söylüyor.

Video