reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X
iPhone X
iPhone X
iPhone X
iPhone X

Paris’te iPhone X ile kaydedilmiş sinematik kısa film [Video]

iPhone X’in yurt dışında satışa sunulmasıyla telefonun kamerasıyla çekilmiş fotoğraflar ve videolar bir bir ortaya çıkmaya başladı. Fransız yapım ekibi AmnesiArt, iPhone X ile çekilmiş sinematik kısa filmi yayınladı.
Paris’ten dünyaca ünlü bir pasta şefi olan Christophe Adam‘ın öğrencisi Elise Lepinteur ve ekibinin kaydettiği kısa belgesel “Made in Paris” adını taşıyor.

Paylaşılan video izlendiğinde iPhone X’teki çift kameranın yetenekleri gözler önüne seriliyor. Özellikle yakın plan çekimlerde kameranın oldukça başarılı bir performans sergilediğini söylemek mümkün. Telefondaki çift arka kameranın canlı ve zengin renkler sunduğunu söyleyebiliriz.

iPhone X’in çift kamerası da optik görüntü sabitleme özelliğiyle geliyor

iPhone 7 Plus’ta olduğu gibi yeni iPhone modelinde de 12 megapiksellik çift arka kamera bulunuyor. Artırılmış gerçeklik teknolojisinden üst düzey performans için çift kamera yatay yerine dikey olarak konumlandırılmış durumda. Bir önceki modellerde kullanılan sensöre kıyasla daha hızlı ve daha büyük sensörü bünyesinde barındıran iPhone X, daha parlak fotoğraflara çekebiliyor. 12 megapiksel çözünürlüğe sahip olan telefonun kameralarında F/1.8 ve F/2.4 diyafram kullanılıyor. Diyafram değerinin F/1.8 olması sayesinde düşük ışıkta daha aydınlık fotoğraflar çekmeye imkan tanıyan telefon bokeh etkisi (arka planı bulanıklaştırma) yapılabilmeyi de mümkün kılıyor. iPhone X, bunu derinlik efekti özelliğiyle gerçekleştiriyor. Telefon, saniyede 60 kare 4K ve saniyede 240 kare 1080p video kaydına imkan tanıyor. Telefonda selfie çekimler için 7 megapiksel FaceTime HD kamera bulunuyor. 24 Kasım‘da Türkiye’de piyasaya sunulacak telefonun başlangıç satış fiyatı ise 6.099 TL.

VİDEO