reklamı kapat

POPÜLER

Tamamı iPhone X ile çekilmiş 4K sinematik video [İzle]

Apple‘ın yeni akıllı telefonu iPhone X, şirketin şimdiye kadar yaptığı en iyi kamera sistemine sahip. Bu gücü kullanmayı iyi bilen kişilerden Matteo Bertoli, karşımıza sadece iPhone X kullanarak çektiği harika video ile çıkıyor.

Matteo Bertoli, yukarıda izleyebileceğiniz videoyu sadece yeni iPhone’u kullanarak çektiğini belirtiliyor. Yani çekim sırasında hiçbir aksesuar, tripod ya da slider kullanılmamış. Amerika Birleşik Devletleri Büyük Okyanus’da yer alan Kauai adasında çekilen video, telefon ile neler yapılabileceğinin güzel bir örneğini gösteriyor. Özellikle zoom lense getirilen optik görüntü sabitleme özelliğini çok beğenen Bertoli, videoyu Davinci Resolve 14 yazılımında düzenlemiş. Tüm video 4K çözünürlükte saniyede 24 kare kayıt altına alınmış.

Apple iPhone X

iPhone X ve sunduğu kamera özellikleri

iPhone 8 Plus’ta olduğu gibi yeni iPhone modelinde de 12 megapiksellik çift arka kamera bulunuyor. Bir önceki modellerde kullanılan sensöre kıyasla daha hızlı ve daha büyük sensörü bünyesinde barındıran telefon, daha parlak fotoğraflara çekebiliyor. Çift renkli flaşın kullanıldığı telefonun kameralarında F/1.8 ve F/2.4 diyafram kullanılıyor. Diyafram değerinin F/1.8 olması sayesinde düşük ışıkta daha aydınlık fotoğraflar çekmeye imkan tanıyan yeni iPhone, etkileyici bokeh etkisi yaratabiliyor. Saniyede 60 kare 4K ve saniyede 240 kare 1080p video kaydına imkan tanıyan X, önünde ise 7 megapiksel FaceTime HD kamera taşıyor. 24 Kasım‘da Türkiye’de piyasaya sunulacak telefonun başlangıç satış fiyatı ise 6.099 TL.

YORUMLAR