reklamı kapat

POPÜLER

Caviar iPhone X Tesla
Caviar iPhone X Tesla
Caviar iPhone X Tesla
Caviar iPhone X Tesla

iPhone X’u güneşle şarj edebilen altın kaplamalı kılıf satışta [Video]

17 Mayıs 2018

Apple’ın yeni nesil akıllı telefonu iPhone X, daha satışa çıkmadan Caviar firması tarafından hazırlanan çok özel “iPhone X Tesla” versiyonuyla gündeme gelmişti. İşte kendi kendine şarj olabilen model sonunda satışa sunuldu.

Değerli taşlar ve materyaller ile süslediği telefonlar ile ün yapan Rusya merkezli Caviar, türünün tek örneği iPhone X Tesla‘yı satışa sundu. Temel olarak bir kılıf olan ürün, maalesef iPhone X’dan ayrı olarak elde edilemiyor. Yani kişilere “Tesla” adı altında tek bir seçenek sunan firma, arkasına güneş panelleri eklediği kılıfla kendi kendini şarj edebilen bir model hazırlamış durumda. Bu güneş panelleriyle dışarıda olduğu süre boyunca şarj olabilen telefon, Tesla ile resmi bir bağlantıya sahip değil. Sadece Nicola Tesla, Elon Musk (İlk model ona gidecek) ve Steve Jobs’dan ilham alınarak hazırlanan bu çok özel model, 24 karat altın kaplamalı detaylara sahip. Düşmelere karşı telefonu etkili şekilde koruyan kılıf, kamera çıkıntısında dahi altın kullanarak sınırları zorlamış gibi duruyor. Güneş enerjisi ile şarjın ne kadar sürdüğü hakkında halen bilgi verilmezken, paneller şok şık bir şekilde kılıfa entegre edilmiş görünüyor. Burada çok kalın bir seçenek bizleri karşılamıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone X’un güneş ile şarj etmenin maliyeti ne kadar?

Elbette hiç de ucuz değil. Biliyorsunuz sadece telefon 999 dolar satış fiyatına sahip. Buna göre baktığımız zaman bu özel versiyon 64 GB için 4.445 dolar, 256 GB içinse 4.700 dolar fiyat etiketine sahip. Direkt olarak buradan elde edilebilen kılıf, aşağıdaki videoda gözler önüne seriliyor.

Video