reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X Tesla
iPhone X
iPhone X
iPhone X
iPhone X
iPhone X

Türünün tek örneği; kendi kendine şarj olabilen “iPhone X Tesla”

Apple’ın yeni telefonu iPhone X, henüz satışa çıkmadan özel tasarımlar ve aksesuarlarıyla gündeme gelmeye başladı. Bu noktada en ilginç model ise Caviar firmasından geldi. Karşınızda iPhone X Tesla!

Donald Trump ve Vladimir Putin portelerine sahip iPhone modelleriyle ünlenen Rusya merkezli Caviar, şimdi de özel tasarımlı türünün tek örneği iPhone X Tesla versiyonuyla karşımıza çıktı. Geçtiğimiz aylarda titanyum ve meteor gövdeli versiyonları görücüye çıkartan şirket, bu sefer güneş enerjili iPhone X Tesla modelini tanıttı. iPhone X’in kasasını titanyum ile değiştiren ve arkasına güneş panelleri ekleyen firma, kendi kendini şarj edebilen bir model hazırlamış durumda. Türünün tek örneği olması güneş enerjisiyle şarj olabilen eşsiz bir iPhone modeli olmasından kaynaklanıyor. Yoksa güneş enerjisiyle şarj olan birçok akıllı telefon ve aksesuarı daha önce gördük. Nicola Tesla, Elon Musk ve Steve Jobs’dan ilham alınarak hazırlanan bu çok özel model, 24 karat altın kaplamalı detaylara sahip. Düşmelere karşı orijinalden daha dayanıklı olduğu söylenen Tesla versiyon, kamera çıkıntısında dahi altın kullanarak sınırları zorlamış benziyor. Güneş enerjisi ile şarjın ne kadar sürdüğü hakkında bilgi verilmezken, paneller şok şık bir şekilde telefona entegre edilmiş görünüyor.

iPhone X
iPhone X
iPhone X
iPhone X
iPhone X

iPhone X’in en lüks ancak yaratıcı hali

Telefonun yurt dışında tek başına 999 dolar olduğu göz önüne alındığı zaman Caviar‘ın ürettiği bu modelin ucuz olmasını beklemek elbette imkansız. Resmi açıklamaya göre bu özel versiyon 64 GB için 4.445 dolar, 256 GB içinse 4.700 dolar fiyat etiketine sahip olacak.