reklamı kapat

POPÜLER

Güneş enerjisiyle şarj olabilen aksiyon kamerası

Aksiyon kameralarıyla eğlence dolu videolar kaydetmek oldukça eğlenceli. Can sıkıcı olansa kısa sayılabilecek kullanım süresi sunan cihazların kullanıcıyı yarı yolda bırakıyor olması. Activeon Solar X direkt olarak bu konuya odaklanıyor ve uzun saatler boyunca şarjı bitmeyen bu kamera, gününün büyük bölümünü prizden uzakta geçiren adrenalin tutkunlarının beğenisini toplayacak gibi görünüyor.

4K çözünürlüğünde video kaydı gerçekleştirebilen kameranın üzerinde 2 inç büyüklüğünde dokunmatik bir ekran yer alıyor. WiFi desteği sunan cihazın görüntüleri iOS ve Android telefonlarda bulunan uygulamalara aktarılabildiği ifade ediliyor. Cihazın pili ise 2 saat boyunca kameranın kullanılabilmesine olanak sağlıyor. Buraya kadar sıradan aksiyon kameralarıyla aynı gibi görünen cihazın farkı ise konu şarj etmeye geldiğinde ortaya çıkıyor. Üst kısmında iki küçük güneş panelinin yer aldığı kamera, 30 dakika gibi kısa bir süre içerisinde yüzde 80’e kadar şarj olabiliyor.

Genelde cihazları şarj etmek için yavaş bir seçenek olan güneş enerjisiyle oldukça hızlı bir şekilde şarj olan ve bu yönüyle rakiplerinin bir adım önüne geçen Activeon Solar X’in 450 dolara mart ayında satışa sunulacağı belirtiliyor.

YORUMLAR