reklamı kapat

POPÜLER

The Cut-Save Life

Trafik kazalarında hayat kurtaran tasarım

12 Kasım 2017

Araç içindeki önemli güvenlik önlemlerinden biri olan emniyet kemeri hayatımızı kurtarırken kimi zaman tehlikenin içine düşmemize de neden olabiliyor. Kaza sonrası yaşanan problemler emniyet kemerinin sıkışmasıyla sonuçlanabiliyor. The Cut-Save Life isimli ödüllü tasarım ise emniyet kemeri kullanımını daha güvenli hale getiriyor. Kullanıcıları zor durumlardan çekip kurtarıyor.

Ödüllü tasarım

Kim Insu‘nun elinden çıkan tasarım dışarıdan bakıldığında ekstra bir özelliği sahipmiş gibi görünmüyor. Fakat trafik kazası gibi anlarda hayat kurtarıcı görev üstleniyor. Bunun için The Cut-Save Life isimli ürünü kemerin üzerine yerleştirmek gerekiyor. Trafik kazası gibi talihsiz bir durum yaşandığında ve emniyet kemeriniz sıkıştığında The Cut-Save Life devreye giriyor. Kırmızı kol kısmını parmağınızla çekmenizle birlikte kemer kesiliyor ve siz de hareket özgürlüğü kazanıyorsunuz. Üstelik bu pratik ürün aynı zamanda 2017 senesi Red Dot Tasarım Konsept Ödülü‘nü kazananları arasında yer alıyor. Bahsi geçen tasarım bir anlamda çıkartma düğmesi görevi üstleniyor. Araç içinde zor duruma düşen herkesin hareket etmesine olanak sağlıyor.

Hayat kurtaran tasarım olarak tanımlanan The Cut-Save Life henüz satışa çıkmadı. Bu sebeple satış fiyatı da henüz belli değil. Fakat bu tasarıma yakından bakmak isterseniz detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR