reklamı kapat

POPÜLER

TOSEF kaza

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan trafik kazası videoları [İzle]

Türkiye’de her gün binlerce farklı trafik kazası meydana geliyor. Emniyet Genel Müdürlüğü bu kazaların bazılarını resmi olarak paylaşıyor.

Her türlü eğitime rağmen trafik kazalarının önüne geçilemiyor. Trafik kurallarına uymayanlar yüzünden her gün hemen her şehirde binlerce maddi ve maalesef ölümlü trafik kazası meydana geliyor. İşte bu kazaların bazıları Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından resmi olarak yayımlanıyor. Direkt olarak buradan giriş yapabileceğiniz sayfada nisan, mayıs ve haziran 2019 tarihlerinde mobese kameralarına yansıyan birçok trafik kazası görüntülenebiliyor. Kişisel hatalar nedeniyle meydana gelen bu kazalar, kişilere ders niteliğinde mesajlar da barındırıyor. Düzenli olarak devamının geleceği belirtilen bu kaza videoları, trafikte çok dikkatli olunması gerektiğini bir kez daha açıkça gözler önüne seriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Trafik kazası sorununun önüne nasıl geçilecek?

Çözüm geliştirilen otonom yani sürücüsüz sistemler ile sağlanacak. Yeni nesil araçlar biliyorsunuz bünyelerinde çok gelişmiş sensörler, kameralar ve milisaniyede karar verebilen güçlü bilgisayarlar ile geliyor. Bu sistemler sayesinde “insan” faktörü aradan çıkarılıyor ve kurallar otomobillerin kendisi tarafından harfiyen uygulanıyor. Ayrıca yeni nesil araçlar internet üzerinden birbirleriyle haberleşebiliyor ve kazalara karşı sürekli birbirlerinin konumlarını biliyor. Bu farkındalık durumu büyük önem arz ediyor ve yol bozukluklarına kadar paylaşım yapılıyor.

İlginizi Çekebilir

Otonom geleceğin merkezinde yer alan araçlardan Tesla Model 3’ün çarpışma testi