reklamı kapat

POPÜLER

Tuzak radar

EGM açıklandı; Trafik cezaları zamlandı mı?

Son zamanlarda özellikle sosyal medyada görülen yeni trafik cezaları konusunda Emniyet Genel Müdürlüğü oldukça kritik açıklamada bulundu.

Son zamanlar özellikle sosyal medyada bazı görseller oldukça popüler bir hal aldı. 1 hafta boyunca tüm sürücüler arasında adeta gündem olan bu görseller trafik cezaları ile ilgiliydi. Sözde zamlanan trafik cezalarının açıklandığı bu görseller sürücüleri oldukça üzmüştü. Konu hakkında Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) beklenen açıklamayı yaptı. Bu göre tüm haberler yalanlanarak herhangi bir zammında gündemde olmadığı söylendi. Açıklamada söylendiği gibi trafik cezaları konusunda zamlar her sene belirli zamanlarda yapılıyor. Yapılan zamlar da resmi adreslerden duyuruluyor. Bu tip dedikodulara kulak asmamak tüm sürücüler için en doğrusu olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Trafik cezaları ne zaman zamlanıyor?

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün açıklamasında, “Trafik idari para ceza miktarlarına ilişkin güncellemeler, her yıl sonunda Hazine ve Maliye Bakanlığınca yayımlanan Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nde belirtilen yeniden değerleme oranı dikkate alınarak hesaplanmakta ve kamuoyuna gerekli bilgilendirmeler yapılarak 1 Ocak tarihinden geçerli olmak üzere uygulanmaktadır.Güncel trafik idari para cezası tutarlarına ‘www.trafik.gov.tr’ adresinden ulaşılabilmekte olup sosyal medyada yer alan gerçeği yansıtmayan bilgi ve paylaşımlara itibar edilmemesi hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

İlginizi çekebilir

Devrimsel özellikleriyle yeni 2008 ile tanışın

İLGİLİ HABERLER