reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Watch Active 2
Samsung Galaxy Watch Active 2
Samsung Galaxy Watch Active 2

Samsung Galaxy Watch 2 akıllı saat modelinde yer alacağı ortaya çıkan iki önemli Apple Watch özelliği

Samsung Galaxy Watch Active 2, yenilik konusunda kişileri üzmeyecek gibi görünüyor. Saatte iki önemli Apple Watch özelliği yer alıyor.

Beklenenden biraz daha erken gelen Samsung Galaxy Watch Active 2, SamMobile’ın özel sızıntıları ile gündeme gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ilk görselleri ortaya çıkan saat, genel olarak yerini aldığı model ile aynı tasarımı kullanıyor. Yuvarlak bir gövde üzerine kurulan ve 40 mm ile 44 mm olmak üzere iki farklı boyutta tasarlanan modelin, daha ince çerçeveli bir ekranla geldiği düşünülüyor. İşte bu saat, gelen söylentiler doğru çıkarsa Apple Watch gibi EKG özelliğini taşıyacak. Biliyorsunuz Apple Watch Series 4’ün sunduğu en önemli yenilikler arasında EKG yer alıyor. Bu Türkiye’de de aktif olarak satılan model, Digital Crown’a yerleştirilmiş elektrotlardan ve arkadaki kristalde bulunan yeni elektriksel kalp sensöründen yararlanan yeni ECG uygulamasını kullanarak, kişilerin bileklerinden EKG çekmesini sağlıyor. Bu uygulamada, kişiler Digital Crown’a dokunduklarında 30 saniye sonra bir kalp ritmi sınıflaması alıyor. Bu, kalbin normal bir düzenle attığı veya önemli sağlık sorunlarına neden olabilecek Atriyal Fibrilasyon (AFib) belirtileri olup olmadığını gösteriyor. Bu özelliği sunması rekabet açısından önemli olan Samsung Galaxy Watch Active 2, buna ek olarak bir Apple Watch özelliği daha taşıyor.

Buna göre akıllı saat modelin bir düşme algılama sistemi olacak. Series 4’te de aktif olarak sunulan bu özellik, kişilerin düştüğü algılayarak gereki yerlere bildirim geçebilecek. Apple Watch tarafında hayat kurtaran bu özelliğin de EKG yanında Galaxy Watch Active 2 ile sunulacak olması gayet güzel görünüyor. Apple’ın EKG özelliği Türkiye çalışmıyor. Samsung’un bunu burada da aktif edilebileceği tahmin ediliyor. Saat S9, Note 9 ya da S10 gibi telefonlar için kamera deklanşörü olarak da görev yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung Galaxy Watch Active 2
Samsung Galaxy Watch Active 2

Samsung Galaxy Watch Active 2 hakkında başkan neler biliyoruz?

Söylendiği kadarıyla saat WiFi yanında LTE destekli bir versiyona da sahip. Bu sayede bağımsız hale gelecek ve bünyesinde yer alan mikrofon ile telefon görüşmesi için de kullanılabilecek ürün, iki farklı pil kapasitesine sahip. WiFi versiyonda ihtiyaç daha az olduğu için 237 mAh, LTE versiyonda ise 340 mAh pil yer alıyor. Kutusundan One UI 1.5 ile çıktığı açıklanan saat hakkında şimdilik bildiklerimiz bu kadar.

İlgili Video