reklamı kapat

POPÜLER

OK Go

557 adet yazıcı kullanılarak hazırlanan sıra dışı müzik klibi [İzle]

1998 yılında kurulan Amerikalı alternatif rock grubu OK Go, yaratıcı müzik klibi denildiği zaman akıllara gelen ilk isimler arasında yer alıyor. Grubun yayınladığı en son müzik klibi Obsession da bu açıdan bizleri hiç şaşırtmıyor.

OK Go, çektikleri kliplerde teknolojiden en yaratıcı şekilde yararlanan grup. Daha önce elektrikli bisiklet, otomobil, uçak ve koşu bandı kullanarak eğlenceki klipler hazırlayan grup, Obsession şarkısıyla daha da dikkat çekici bir işe imza atmış görünüyor. Yeni klip içerisinde tam 557 adet yazıcı kullanan grup, şarkı ile senkronize edilen bu yazıcılarla kendilerine harika bir fon yaratmış durumda. Özellikle renkli baskılar ile görsel olarak sınırları zorlayan çalışma, “stop motion” tekniğinden de fazlasıyla yararlanmış. İnsanın şarkından çok yazıcılara odaklandığı klip, izleyeni kendisine bağlama konusunda rakipsiz duruyor.

OK Go, teknoloji ile yaratıcılık arasında iyi bağ kuruyor

Aşağıda izlediğiniz zaman oldukça beğeneceğiniz düşündüğümüz müzik klibi, son dönemde gördüğümüz en büyük çalışmalar arasında yer alıyor. Özellikle 557 adet yazıcının aynı anda çalışması için çok emek verildiği belirtilirken, klipte kullanılan kağıtların çöpe gitmediğini de belirtmekte fayda var. Kullanılan tüm kağıtların geri dönüşüme elbette tutulacağı ve elde edilen gelirin Greenpeace‘e verileceği daha klibin en başında bizleri karşılıyor. İyi seyirler dileriz.

Video