reklamı kapat

POPÜLER

4,2 saniyede çekilen “dünyanın en yavaş” müzik klibi [Video]

Amerikalı müzik grubu OK Go, The One Moment isimli şarkılarıyla bir ilke imza attı. Başarılı ekip 4,2 saniye gibi kısa bir sürede 4 dakikalık şarkıya klip çekmeyi başardı.

OK Go‘nun son müzik klibi iki parçadan oluşuyor. Başlangıçta olaylar gerçek zamanlı şekilde karşımıza çıkıyor. Ancak her şey o kadar hızlı gerçekleşiyor ki, yaşananların tamamını bu kadar sürede görmek pek de mümkün olmuyor. Burada klibin ikinci ve asıl kısmı devreye giriyor. 4,2 saniyelik süreç tam olarak dört dakikaya yayılıyor. Ağır çekimin avantajı sayesinde bu büyük emeğin her detayını görmek mümkün oluyor. Elbette bu sayede zamanın ne kadar göreceli bir kavram olduğu da net bir şekilde ortaya çıkıyor. Patlayan balonlar, etrafa saçılan boyalar derken ağır çekim sayesinde her şey daha anlamlı hale geliyor.

Morton Salt‘ın desteğiyle hazırlanan video Walk Her Walk kampanyasına destek oluyor. Bu kapsamda elde edilen gelir yardım kuruluşları, okullar ve sanat organizasyonları için harcanıyor. Çocuklara hayırseverliğin önemi öğretiliyor. İyiliğin temelde nasıl bir şey olduğu anlatılmaya çalışılıyor. Müzik klibi de renkli havası ve farklı tarzıyla bu kampanyaya dikkat çekiyor. Müzik klibini haberin girişinde, kamera arkası görüntülerini ise hemen aşağıda bulabilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“4,2 saniyede çekilen “dünyanın en yavaş” müzik klibi [Video]” için bir cevap

  1. Mrt dedi ki:

    Efsane