reklamı kapat

POPÜLER

Kullanıcısını düşünen sıra dışı elektrikli bisiklet [Video]

24 Kasım 2016

Premium segment elektrikli bisiklet üreticisi olan Noordung, ilk modeliyle devlere meydan okuyacak donanımları kullanıcılara sunuyor.

Slovenya merkezli yerel bir premium elektrikli üreticisi olan Noordung, ilk bisiklet modelini kullanıcıların beğenisine sundu. Tamamen el yapımı olan ve vintage tasarım dilini günümüz teknolojisiyle buluşturan Noordung ekibinin ilk serisi olan Angel Edition şık tasarımının yanında zengin ve fazlasıyla özel donanımlarıyla oldukça dikkat çekiyor. Noordung Angel Edition’ın batarya, ağırlık ve diğer donanımlarına geçmeden evvel size öyle bir donanımdan bahsedeceğiz ki ayrı bir parantez açmamız gerekiyor. Noordung ekibi, Angel Edition’a 2 adet havanın kalitesini algılayan sensöre yer veriyor. Bu sensörler sürüş sırasında havayı analiz ediyor ve kullanıcısına daha temiz bir güzergahta devam etmesi için rota önerileri sunuyor. Hayal gücünün gerçektende sınırı yok, değil mi?

noordungangeledition11
Noordung, Angel Edition dahilinde mobil cihazları şarj edebilmek için hızlı şarj özelliğine sahip iki adet usb 3.0 bağlantı noktası, taşınabilir ses sistemi boombox (2.7 kilogram ağırlığında) ile birlikte iki adet speaker ve bluetooth donanım özelliklerine yer veriyor. Bisikletin batarya kısmındaysa lityum-iyon tabanlı otuz iki adet batarya yer alıyor. Bisikletin toplam ağırlığı ise 15.6 kilogram olarak dikkat çekiyor. Angel Edition, kullanıcısına 33.6 V‘luk motoruyla 30 km‘lik kullanım menzili sunabiliyor. Tamamen el işçiliği olmasının yanı sıra Angel Edition’ın gövde tasarımında ağırlık kazanımı ve sağlamlık sağlayan karbon fiber komponentler yer alıyor. Toplamda sadece 15 adet üretilecek olan Noordung Angel Edition’un vergiler dahil yurt dışı fiyatı 9.760 euro olarak belirlenmiş durumda.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Kullanıcısını düşünen sıra dışı elektrikli bisiklet [Video]” için bir cevap

  1. Ahmet Hakan dedi ki:

    Güzel bir tasarım..