reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series X

Xbox Series X fiyatı hakkında PS5 ile bağlantılı güzel haber

Microsoft’un yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X için fiyat konusunda güzel haberler geliyor. Peki fiyat tam olarak ne zaman açıklanacak?

Microsoft, 2020 sonunda çıkacak Xbox Series X ile iddialı görünüyor. Sürekli olarak gündeme gelen konsol, söylendiği kadarıyla rakip PlayStation 5’ten 100 dolar daha ucuz olacak. Ancak sağlam kaynaklar Microsoft konsolun fiyatını açıklamadan önce PS5’in fiyatının açıklamasını bekleyecek deniyor. Yani Sony ne fiyat belirlerse Microsoft 100 dolar altını açıklayacak açıklaması yapılıyor. Bu biraz garip görünüyor ve birçok kaynak iki konsolun da pazara 499 dolardan çıkacağını belirtiyor. Ancak Microsoft’un fiyat konusunda esnek olma şansı ve aslına bakarsanız buna ihtiyacı bulunuyor. Çünkü Series X modeli kendisine özel aşırı özel oyunlara sahip değil ve adeta bir PC gibi. Özel oyunlar artık Windows tarafıyla paylaşılıyor. Bu açıdan konsol özellikle fiyatıyla öne çıkacak izlenimi oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox Series X rakibi PlayStation 5 teknik özellikleri neler?

PlayStation 5, gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor. Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan PS5, 4K oyunculuğu standart hale getiriyor, 8K seviyesine çıkış yapabiliyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray tracing desteği dikkat çeken detayları arasında yer alıyor. Bu arada PlayStation 5 tarafıda ses konusunda yeni özel altyapılar üstüne kuruluyor. Yani yeni nesilde görsellik kadar işitsel deneyim de çağ atlıyor.

İlgili Video

İLGİLİ HABERLER