reklamı kapat

POPÜLER

Suzuki SkyDrive uçan otomobil

Suzuki, SkyDrive ile beraber uçan otomobil sürecine dahil oldu

Önemli motosiklet ve otomobil üreticilerinden Suzuki, SkyDrive ortaklığıyla beraber uçan otomobil sürecinde de yer alacak.

Otomobil sektörü son dönemde inanılmaz hızlı şekilde gelişiyor, değişiyor. Otomobil üretimine dahil olan Sony ve Xiaomi gibi teknoloji firmaları ve Tesla’nın öncü olduğu elektrikli otomobil dönüşümü, günümüz ve gelecek için heyecan verici gelişmeleri karşımıza getiriyor. Ancak sektörün geleceğinde esas olarak uçan otomobil modelleri yer alıyor. Bu çok uzun vadeli planların parçası olmak adına Hyundai ve Porsche gibi birçok firma aktif olarak çalışmalar yapıyor. İşte bunlar arasında artık önemli üreticilerden Suzuki de yer alıyor. Bu konuda Japonya merkezli eVTOL şirketi SkyDrive ile stratejik ortaklık kuran ünlü firma, bu bağlamda 2025 yılı için hedef konulan bir projeye dahil oluyor.

Bu iki ismin artık ortak çalışacağı projede hedef, 2025 yılında iki kişilik tamamen elektrikli ve kompakt boyutlu uçan otomobil modelini hayata geçirmek olacak. Bu aracın şu an için spesifik olarak Osaka World Expo 2025 kapsamında görücüye çıkartılması hedefleniyor. Bu Suzuki ve SkyDrive imzalı elektrikli aracın “uçan otomobil” kategorisi özelinde hem uçabilmesi hem de normal şekilde trafiğe çıkabilmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uçan otomobil modelleri için açık olarak daha önümüzde çok uzun bir süre bulunuyor. Bu arada süreç sadece otomobil ile de kalmayacak. Uçan motosiklet modelleri de geliştiriliyor. Hatta bu geleceğin daha erken başlaması bekleniyor.

Suzuki ve uçan otomobil planları yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın