reklamı kapat

POPÜLER

Boeing Porsche uçan otomobil

Porsche ve Boeing’den heyecan verici uçan otomobil ortaklığı

Uçan otomobil modelleri birçok firmanın ilgisini çekiyor. Bu konuda önemli bir ortaklık daha kuruldu. Bu sefer konunun merkezinde Porsche ve Boeing yer alıyor.

Otomobil sektörünün uzak geleceğinde karadan yol almak yerine havadan yolculuk yer alıyor. İşte bu konuda firmalar şimdiden çalışmaya başlamış durumda. Hali hazırda aktif olarak geliştirilen birçok uçan otomobil ve uçan taksi bulunuyor. Bu alanda geleceği araştırmak adına bir araya gelen en son isimler Porsche ve Boeing, şimdilik hemen satışa çıkacak bir uçan otomobil satışa sunma gibi bir amaç gütmüyor. Burada şimdilik geleceğin ne getireceği yönünde araştırma yapmak ve olası potansiyel kullanımları değerlendirmek isteyen ikiliye, Aurora Flight Sciences da destek verecek deniyor. Buna rağmen tamamen elektrikli bir dikey olarak iniş kalkış yapabilecek uçan otomobil konsepti de hazırlıyor denilen bu üçlü, gelecek için heyecan veriyor. Boeing’in havacılık konusundaki büyük tecrübesi Porsche‘nin otomobil uzmanlığı ile gökyüzünde “premium uçan araçlar” oluşturacak izlenimi oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche ve Boeing ortaklığı dikkat çekiyor

Uçan otomobillerin 2025 sonrasında ciddi şekilde öne plana çıkmaya başlayacağını belirten ikili, bu yaklaşan geleceğe hazır olmak istiyor. Boeing’in bu arada uçan taksi konusunda da ciddi çalışmaları bulunuyor. Bu konuda birçok partneri bulunan havacılık firması, toplu yanında havacılığın kişisel geleceğinde de aktif olarak yer alacak en önemli isim konumunda yer alıyor. Bu arada AirBus da uçan taksi gibi konulara büyük önem veriyor.

İlginizi Çekebilir

Her bisikleti elektrikli hale getirin