reklamı kapat

POPÜLER

katlanabilir iPhone

Katlanabilir iPhone modelinin çıkış tarihiyile ilgili son iddia

Katlanabilir iPhone modelinin çıkışıyla ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Omdia isimli araştırma şirketinin aktardığı habere göre katlanabilir iPhone modelini 2023 yılında göreceğiz.

Apple Pencil desteğine de sahip olmasını beklediğimiz telefonun bu sayede farklı bir deneyim sunması bekleniyor. Daha önceden de farklı iPhone modellerinde Apple Pencil desteğinin sunulacağı iddia edilse de bu modelde kalem desteğinin sunulması kuvvetle muhtemel.

Gelen son bilgiler doğruysa telefonda 7,3 inç veya 7,6 inçlik OLED ekran yer alacak. Katlanabilir telefonun şu anda test aşamasında olduğu ve şirketin Samsung’un katlanabilir ekranlarını tercih ettiği belirtiliyor. 2016 yılından beri dedikodusu konuşulan telefon için Apple’ın çok sayıda patent başvurusunda bulunduğu ifade ediliyor. Bloomberg‘den Mark Gurman, şirketin farklı ekran boyutlarına sahip iPhone modellerini test ettiğini dile getirmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir iPhone modeliyle ilgili çalışmalar tüm hızıyla sürüyor

Tayvanlı bir kaynak ise prototip aşamasındaki iki farklı iPhone’un testleri başarılı bir şekilde tamamladığını söylemişti. Tayvanlı kaynak telefonun 2022 yılının sonunda veya en geç 2023 yılının başında satışa sunulacağını belirtmişti. Omdia merakla beklenen katlanabilir iPhone modelinin 2023 yılında tanıtılacağını ve aynı yıl satışa sunulacağını belirtiyor.

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin HUD sistemi