reklamı kapat

POPÜLER

Nokia’nın amiral gemisinin yeni görselleri ve teknik özellikleri sızdı

22 Mayıs 2017

Son çıkan iddialara göre Nokia bu yıl içerisinde bir amiral gemisi model piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Geçen aylarda giriş ve orta seviyede bazı modeller tanıtan ve büyük ilgiyle karşılaşan Nokia’nin asıl merak edilen telefonu elbette amiral gemisi modeli. Bu modelle önde gelen akıllı telefon üreticileriyle sıkı bir rekabete girmesi beklenen Nokia’nın eski günlerine geri dönüp dönemeyeceği merak ediliyor. Ortaya çıkan görseller ve teknik özelliklere bakılırsa Nokia etkileyici bir amiral gemisi telefonla geri dönmeyi hedefliyor. 

Öncelikle telefonun ismiyle ilgili olarak halen kesin bir bilgi ortaya çıkmış değil. Daha önce Nokia 8 olarak anılan telefonun adı son sızıntılarla birlikte Nokia 9 olarak anılmaya başladı. Dolayısıyla telefonun Nokia 9 adıyla piyasaya sürülmesinin daha yüksek ihtimal olduğunu söyleyebiliriz.

Yayınlanan görsellerde tasarımı gizleyen bir kılıf bulunduğu için cihazın büyük bir kısmını maalesef göremiyoruz. Fakat görünen kısımlarda telefonun metal bir çerçeveye sahip olduğu belli oluyor. Çift kameraya sahip cihazda kulaklık girişi ve USB-C girişi bulunuyor. Telefonun alt kısmında menü tuşu ve kapasitif tuşlar yer alıyor.

5.3 inçlik Quad HD ekranla geleceği söylenen cihazın Snapdragon 835 işlemciden güç alacağına kesin gözüyle bakılıyor. 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanına sahip olacak cihazın kutudan Android 7.1.1 ile çıkacağı ve QuickCharge 3.0 ile hızlı şarj desteği sunacağı da söylenenler arasında yer alıyor. Telefonun arkasında iki adet 13 megapiksel çözünürlüğünde kamera ve çift LED flaş bulunacağı ifade ediliyor. Fiyatı 700 dolar seviyesinde olacak telefonun bu yılın 3. çeyreğinde tanıtılması bekleniyor.

YORUMLAR