reklamı kapat

POPÜLER

Snapdragon 835’li ve çift kameralı Nokia telefonlar yolda

Nokia MWC 2017’de üç adet akıllı telefon duyurdu ancak bu cihazlar amiral gemisinden ziyade orta segment ile giriş seviyesine hitap ediyordu. Hal böyle olunca Nokia’nın amiral gemisi modellerinin akıbeti merak edilir hale geldi. Ortaya çıkan iddialara göre Nokia bir değil, iki adet amiral gemisi modelle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Belirtilenlere göre Nokia’nın iki amiral gemisi modeli de bu yıl içinde karşımıza çıkacak. Qualcomm Snapdragon 835 işlemciden güç alacak telefonun diğer modellere göre daha farklı bir tasarımla gelmesi ve malzeme kalitesi açısından üst seviyede olması bekleniyor. Ayrıca cihazların arkasında çift kameranın yer alacağı belirtiliyor. Cihazların teknik anlamda birbiriyle hemen hemen aynı olması beklenirken ekran boyutlarıyla veya diğer küçük ayrıntılarıyla birbirinden ayrışacağı düşünülüyor. HMD Global’in Nokia imzasıyla geliştireceği telefonun ne zaman piyasaya sürüleceği, teknik detaylarının ne olacağı ve fiyatı hakkında henüz herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Nokia imzalı üç adet telefon henüz yeni tanıtıldığı için amiral gemisi modellerin 2017 yılının ikinci yarısına sarkması bekleniyor. Cihazların sonbahar aylarında tanıtılacağı ve tanıtımdan kısa süre sonrasında satışa sunulacağı ileri sürülüyor. Amiral gemisi modellerin dışında Nokia’dan farklı cihazların gelebileceği de düşünülüyor fakat bu cihazların ne olacağı bilinmiyor. Detayların önümüzdeki aylarda netleşmesi bekleniyor.