reklamı kapat

POPÜLER

Nokia’nın çift kameralı amiral gemisinden yeni detaylar

Nokia giriş ve orta segmentteki cihazlarıyla son zamanlarda adından söz ettirmeyi başarıyor fakat merakla beklenen amiral gemisi model henüz gelmiş değil. Bu yıl içerisinde karşımıza çıkması beklenen amiral gemisi modelle ilgili bazı detaylar gün yüzüne çıktı.

Sızan görsellerde amiral gemisi modelin nasıl görüneceğine dair bazı ipuçları bulunuyor. Çizimlere bakılırsa cihazın tasarımı genel anlamda Nokia 3, 5 ve 6 modellerini andırıyor. Alt tarafta ana ekran tuşunun yanında iki adet kapasitif dokunmatik menü tuşu bulunuyor. Asıl sürpriz ise arka tarafta bizleri bekliyor. Cihazda çift kameranın yer aldığı görülürken bu kameraların özelliklerinin ne olacağı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Nokia her zaman kamera konusuna önem veren bir firma oldu. Bu zamana kadar telefonlarında çok farklı kamera tasarımları ve özellikleri kullanan Nokia, buna rağmen çift kamerayı henüz kullanmadı.


Bu yeni modelle birlikte bu açıdan Nokia adına bir ilk yaşanması bekleniyor. Önce Carl Zeiss ile yollarını ayırdıkları söylenen, daha sonrasında ise Carl Zeiss lensleri kullanmaya devam edeceği öne sürülen Nokia’nun amiral gemisi modelde Carl Zeiss lens kullanma ihtimalinin yüksek olduğuna vurgu yapılıyor. Qualcomm Snapdragon 835 işlemciden güç alması beklenen telefonun gelecek aylarda detaylanması bekleniyor.

YORUMLAR