reklamı kapat

POPÜLER

Nokia’nın yeni Android telefonları tanıtıldı

Nokia’nın MWC 2017 fuarında en çok dikkat çeken cihazı Nokia 3310 oldu ancak şirketin asıl öne çıkardığı telefonlar yeni Android’li modelleriydi. Tanıtılan 3 yeni akıllı telefon, uygun fiyatları ve şık tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Nokia 6, Nokia 5 ve Nokia 3 isimli telefonlar her bütçeye hitap ediyor.

Söz konusu Nokia telefonlarda gereksiz özelliklere yer verilmiyor ve ana özelliklere odaklanılıyor. Nokia 6 ve Nokia 5’te Qualcomm Snapdragon 430 işlemci kullanılıyor. Nokia 6’da 5,5 inç ekran yer alırken Nokia 5’te 5,2 inç ekrana yer veriliyor. Her iki ekranın da çözünürlüğü Full HD olarak belirtilmiş durumda. Nokia 6’da 3 GB RAM bulunurken Nokia 5’te ise 2 GB RAM’e yer veriliyor. Yine Nokia 6’da 16 megapiksel ve Nokia 5’te 13 megapiksel çözünürlüğünde arka kamera bulunurken depolama alanı da sırayla 32 GB ve 16 GB olarak belirtilmiş durumda. Nokia 6’nın fiyatı 229 euro olarak belirlenmişken Nokia 5’in fiyatı ise 189 euro.

Son olarak Nokia 3 isimli cihaz tahmin edilebileceği üzere en uygun fiyatlı model olarak karşımıza çıkıyor. Dört çekirdekli Mediatek MTK 6737 işlemciden güç alan telefonda alüminyum malzeme yerine plastik tercih ediliyor ve yalnızca cihazın yanında metal çerçeve kullanılıyor. 5 inç HD ekran, 2 GB RAM ve 16 GB depolama alanıyla gelen telefonda 8 megapiksel çözünürlüğünde kameraya yer veriliyor. Bu telefonun fiyatı ise 139 euro.