reklamı kapat

POPÜLER

Nokia

Nokia’dan çift SIM kartlı Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 hakkında açıklama

Nokia geçtiğimiz ayın sonunda gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi’nde Android’li Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 telefonlarını kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Yeni telefonlarıyla her bütçeye hitap eden Nokia’dan yeni telefonlarıyla ilgili bir açıklama geldi. Nokia’nın Twitter sayfası üzerinden yaptğı açıklamaya göre Nokia 3 ve Nokia 5’in çift SIM kart destekli versiyonları hem çift SIM kart yuvasına hem de microSD karta destek verecek. Yani Nokia 3 veya Nokia 5 modellerinden birini satın alan kullanıcılar telefonlarında hem çift SIM kartlarını hem de microSD kartlarını kullanabilecek.

Nokia’nın bir diğer tanıttığı telefon Nokia 6’da ise aynı anda çift SIM kart ve bir microSD kart kullanılmayacak. Çift SIM kart ve microSD kartı aynı anda kullanmayı planlayan kullanıcıların Nokia 3 ve Nokia 5 modellerinden birini satın almasının daha doğru olduğunu söyleyebiliriz. İsterseniz telefonların özelliklerini tekrardan hatırlatalım. Nokia 6 ve Nokia 5’te Qualcomm Snapdragon 430 işlemci kullanılıyor. Nokia 6’da 5,5 inç ekran yer alırken Nokia 5’te 5,2 inç ekrana yer veriliyor. Her iki ekranın da çözünürlüğü Full HD olarak belirtilmiş durumda. Nokia 6’da 3 GB RAM bulunurken Nokia 5’te ise 2 GB RAM’e yer veriliyor. Yine Nokia 6’da 16 megapiksel ve Nokia 5’te 13 megapiksel çözünürlüğünde arka kamera bulunurken depolama alanı da sırayla 32 GB ve 16 GB olarak belirtilmiş durumda. Nokia 6’nın fiyatı 229 euro, Nokia 5’in fiyatı ise 189 euro.

Nokia’nın bir diğer telefonu Nokia 3 ise dört çekirdekli Mediatek MTK 6737 işlemciden güç alıyor. Telefonda alüminyum malzeme yerine plastik tercih ediliyor ve yalnızca cihazın yanında metal çerçeve kullanılıyor. 5 inç HD ekran, 2 GB RAM ve 16 GB depolama alanıyla gelen telefonda 8 megapiksel çözünürlüğünde kameraya yer veriliyor. Bu telefonun fiyatı ise 139 euro.