reklamı kapat

POPÜLER

Uber, kitap bağışı toplamak için yola çıkıyor

Uber, Kütüphaneler Haftası kapsamında güzel bir işe imza atıyor. Herkesin eşit şartlarda kitaba erişebilmesine katkıda bulunmak için Uber çağırmak yetiyor.

Ne yazık ki herkes bilgiye ve kitaplara eşit ve kolay bir şekilde erişemiyor. Uber’in Kütüphaneler Haftası kapsamında Herkese Kitap Vakfı ile iş birliğine giderek ortaya çıkardığı proje ise kitap bağışını ayağınıza getiriyor. İhtiyaç sahibi gençlere ve çocuklara bağışlamak istediğiniz kitapları ulaştırmak hiç olmadığı kadar kolay. Uber uygulamasını indirdikten sonra 26-27 Mart tarihlerinde uygulama içinden UberKİTAP çağırmanız yeterli oluyor. Çağrıyı yaptıktan sonra bir araç geliyor ve bağışlamak istediğiniz kitapları Herkese Kitap Vakfı’na iletmek üzere bulunduğunuz konumdan teslim alıyor. Ancak şunu da belirtmekte fayda var UberKİTAP günün her saatinde aktif değil. Sadece saat 11:00 ve 16:00 arası çağırılabiliyor. UberKİTAP’ın sadece kitap bağışı için sunulan ücretsiz bir hizmet olduğunu da ekleyelim. Yolculuk yapmak isteyen kullanıcıların Uber’in sunduğu diğer alternatifleri değerlendirmesi gerekiyor.

Uber hem iOS hem de Android uyumluluğu sunuyor. Kullandığınız platformun adının üstüne tıklayarak uygulamayı indirebilirsiniz.

YORUMLAR