reklamı kapat

POPÜLER

İdefix, Türk okurlarını e-kitap ile buluşturuyor

İdefix ve Can Yayınları iş birliği ile düzenlenen e-kitap açılış kampanyası kapsamında Can Yayınları’nın 25 e-kitap’ı okurlara hediye edilecek. Diğer e-kitaplar ise idefix.com üzerinden satışa sunulacak. Okuma alışkanlıklarını değiştirecek ve yayıncılık dünyasında taşları yerinden oynatacak olan bu proje ile kullanıcılar, okuma keyfine her an her yerde konforlu bir şekilde ulaşabilecekler. Projeye Can Yayınları dışında; April, Aras, Ataç, Denizler, Helikopter, İthaki, İz, Kabalcı, Kırmızı Kedi, Kitap, Kurtuba, Notos, Oğlak, Optimist, Özgür, Pan, Sel, Siren, Şema, Versus, Yeditepe ve Yordam Yayınevi gibi Türkiye’nin önde gelen yayınevleri de katılım gösteriyor.

“CAN YAYINLARINA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”
İdefix.com Genel Müdürü Mehmet İnhan, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “1999 yılında Türkiye’nin en büyük online kütüphanesi olma ilkesiyle yola çıkmış bir marka olarak, 11. yılımızda bu devrime öncülük etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İdefix.com olarak, bir yılı aşkın bir süredir elektronik kitap yayın ve dağıtım platformunu oluşturmak için çalışıyoruz. Projemiz yayınevlerinin yanı sıra TTGV ve TÜBİTAK tarafından da büyük bir destek gördü. Yayınevleriyle iş birliği içinde sürdürülen çalışmaların, cihazların Türkiye pazarına ve Türkçe’ye uyumlarının sağlanmasının, yazar, yayınevi ve okurun haklarının korunması için gerekli altyapının tamamlanmasının ardından artık her şey hazır. Şu anda projemizin ilk fazını faaliyete geçirmiş bulunuyoruz. Bundan sonra da e-kitap okuma deneyimini zenginleştirecek yenilik ve geliştirme faaliyetlerine devam edeceğiz. Unutmamak gerekir ki her şey ne kadar hazır olursa olsun bu işin en önemli parçalarından biri de yayınevleri. Bu bağlamda, konuyla en başından beri hassasiyetle ilgilenen ve e-kitabın okuyucularla buluşması için hiçbir özveriden kaçınmayan Can Yayınları olmak üzere, projeye katılan tüm yayınevlerine sonsuz teşekkür ediyoruz.”
idefix-e-kitap-2
“DAHA ÇOK KİTAP OKUNMALI”
Ülkemizde birçok yayıncının e-kitap konusunda çekimser kaldığını söyleyen Can Yayınları Genel Müdürü Can Öz, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “E-kitap okumak isteyen, ancak cihazların çok pahalı olduğunu düşünen okurlar için bir şeyler yapmak gerekiyordu. Hiçbir kazanç sağlamayarak yaptığımız bu anlaşma sayesinde, cihazlar okurlar için artık daha ulaşılır. Kitabın daha ucuz ve kolay dağıtılması, daha çok kitap okunması demek. Türkiye’nin zaman içinde fiyatları daha da düşecek olan e-kitapları çabuk benimsemesini diliyorum. Ayrıca yazarlarımıza, bu projeye katkıda bulundukları için çok teşekkür ederim. Diğer yayıncı dostlarımızın da, aynı yazarlarımız gibi, bu dönüşüm sürecine karşı durmayıp, bizler gibi katkıda bulunacaklarını umuyorum.”

YORUMLAR